قــــاچـــاقچیان بین‌الــمللـــــی مواد‌مخدر که قصد توزیع یک محموله سنگین هروئین و شیشه را در مشهد‌ داشتند قبل از عملی‌کردن نقشه‌ شومشان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و زمینگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، در پی تحقیقات و رصدهای برون‌مرزی سربازان گمنام امام زمان(عج)، اطلاعاتی به دست آمد که نشان می‌داد مردی جوان در کشور افغانستان توسط دو رابط خود به قاچاق مواد‌مخدر در داخل کشور و توزیع آن در مشهد اقدام می‌کند.

با به‌دست‌آمدن این اطلاعات، جزئیات آن به قاضی مهدی خدابخشی، سرپرست دادسرای انقلاب مشهد اعلام شد و پس از بررسی‌های کارشناسانه دستور شناسایی و جلب همدستان این قاچاقچی بین‌المللی صادر شد.

مأموران پس از کسب تکلیف از قاضی خدابخشی به رصد میدانی پرداختند و در این میان اطلاعاتی به‌دست‌آمد که نشان می‌داد دو عامل ارتباطی قاچاقچی خارجی در حال جابه‌جایی یک محموله سنگین مواد‌مخدر هستند. متهمان، محموله مواد را از یکی از شهرهای مرزی کشور افغانستان تحویل گرفته و داخل یک دستگاه خودرو پراید جاسازی کرده بودند و قرار بود آن را از طریق مسیرهای استان خراسان‌جنوبی به مشهد منتقل کنند و به دست مشتری خود برسانند. در این مرحله عملیات کشف و دستگیری دو سوداگر مرگ آغاز شد و طولی نکشید که خودرو سواری مورد نظر در نزدیکی ‌مشهد شناسایی شد. مردان قانون سواری پراید راپس از شناسایی که احتمال می‌دادند حامل ٨٠کیلو تریاک باشد در کنار جاده توقیف کردند اما محموله مورد نظر از داخل سواری پراید کشف نشد. تیم عملیاتی موضوع را بلافاصله به قاضی خدابخشی اعلام کرد و با دستور وی راننده و سرنشین پراید دستگیرشدند.

قاچاقچی خارجی که در خاک افغانستان قرار داشت از قبل دست مأموران را خوانده‌، برای همین محموله خود را توسط فرد سومی وارد مشهد کرده بود اما از جایی که سربازان گمنام امام زمان(عج) خطوط ارتباطی این سوداگر مرگ را تحت‌کنترل خود داشتند، از این اقدام او مطلع شدند و برای شناسایی خودرو دیگر که حامل موادمخدر بود وارد عمل شدند.

در ادامه تحقیقات، این پرونده وارد مرحله جدیدتری شد و بررسی‌های مأموران در جاده‌های منتهی به مشهد برای شناسایی دیگر مهره این باند تهیه و توزیع مواد‌مخدر بین‌المللی ادامه داشت تا اینکه خودرو سواری دوم در نزدیکی مشهد شناسایی شد. مأموران این‌بار برای دستیابی به محل دپو و مخفیگاه متهمان، شروع به تعقیب سواری مورد نظر کردند و او را تا مشهد تحت‌تعقیب قرار دادند.

کنترل نامحسوس سواری حامل موادمخدر توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) ادامه داشت تا خودرو وارد یک ساختمان واقع در انتهای بلوار وکیل‌آباد شد. تیم بررسی‌کننده پرونده با این فرضیه که ساختمان تحت‌کنترلشان محل دپوی اصلی مواد‌مخدر متهمان باشد، موضوع را با سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در میان گذاشتند و پس از اخذ مجوز قضایی با رعایت موازین شرعی وارد محل شدند.

متهم سوم پرونده که غافل‌گیر شده بود، بدون هیچ مقاومتی خود را تسلیم قانون کرد. با اینکه این مرد جوان حاضر به همکاری با ضابطان قضایی نبود و محل مخفی‌‌سازی محموله مخدر تحویلی‌اش را لو نمی‌داد، تیم بررسی‌کننده با استفاده از اقدامات تخصصی محموله مورد نظر را کشف‌و‌ضبط کرد. اما این، همه ماجرا نبود و مأموران پا را فراتر ازاین تحقیقات گذاشتند. نفر چهارم این پرونده که قرار بود محموله مکشوفه را از متهم دستگیر‌شده خریداری کند در یک قرار صوری شناسایی و دستگیر و با دستگیری مهره چهارم این پرونده بسته شد.

 پایان کار قاچاقچیان در مشهد

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ٩مشهد در‌این‌باره گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در این عملیات موفق به کشف ٢٠۵کیلو مواد‌مخدر شامل ٢٠۴کیلو هروئین و یک کیلو شیشه شدند.

قاضی مهدی خدابخشی افزود: در این مأموریت که از زمان شناسایی تا دستگیری و کشف محموله افیونی حدود ١٠‌روزطول کشید چهار متهم که ارتباط مستقیم با قاچاقچی خارجی داشتند دستگیر و دو خودرو سواری از آن‌ها توقیف شد.

تحقیقات درباره دیگر عوامل این باند بزرگ قاچاق موادمخدر ادامه دارد.

 

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: