مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی به منظور تنظیم بازار و تعدیل قیمت گوشت، در مشهد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید حمیدرضا جوادی افزود: در این چارچوب گوشت گرم وارداتی استرالیایی به قیمت مصوب در 28 بازار عرضه ارزاق عمومی شهرداری مشهد در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد.

وی ادامه داد: روزانه 40 تن گوشت قرمز در مشهد مصرف می شود. با هدف تنظیم بازار بین 10 تا 15 درصد مصرف گوشت قرمز این شهر با گوشت وارداتی تامین می شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بر این اساس هر کیلوگرم گوشت وارداتی ران با قیمت 390 هزار ریال، سردست و گردن 380 هزار ریال و قلوه گاه 220 هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

خراسان رضوی 7.1 میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز دارد. این استان در حوزه گاوداری شامل صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی نیز دارای پنج هزار واحد دارای مجوز و 100 هزار راس ظرفیت گاو مولد است. کل موجودی دام سنگین مولد و غیرمولد در خراسان رضوی 320 هزار راس است.

خراسان رضوی در مجموع 14،6 میلیون واحد دامی دارد و سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصولات در حوزه دام و طیور این استان تولید می شود.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: