رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رضایتمندی ۹۴ درصدی مردمی از عملکرد این سامانه در اردیبهشت ۹۷ خبر داد و به تشریح این سامانه مهم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محراب آقازاده با بیان این مطلب اظهار داشت: سامانه بهداشت 190 در راستای وظایف خود در اردیبهشت سالجاری، نسبت به اخذ اخبار و شکایات مردمی به صورت شبانه روزی فعالیت کرده و ضمن پاسخگویی، مشاوره و راهنمایی به بیش از 20 هزار تماس تلفنی، نسبت به ثبت 8 هزار و 470 خبر و شکایت اقدام کرده است که تاکنون به 98 درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت افزود: بیشترین شکایت‌ها از حوزه تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی و مشهد (12 درصد) - ایران (10 درصد) و اصفهان (7 درصد) بوده است.

وی ادامه داد: شکایت از اماکن مسکونی دارای فعالیت غیرمجاز و غیر بهداشتی با 16درصد، نانوایی 10 درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا 9 درصد، بقالی و سوپرمارکت 8 درصد و سلف سرویس و رستوران با 7 درصد در صدر اخبار این سامانه قرار گرفتند.

آقازاده گفت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان نیز حساسیت نظارت بر اماکن دارای فعالیت خاص مرتبط با این ماه نیز در دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرار گرفته که در همین راستا مردم نیز مشکلات مشاهده شده را به این سامانه اعلام کردند که در قالب 62 خبر و شکایت ثبت و توسط بازرسان دانشگاههای علوم پزشکی کشور رسیدگی شد.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت بیان داشت: عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد 11درصد، عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر 5 درصد و دفع غیربهداشتی فاضلاب با 5 درصد بیشترین فراوانی انواع خبر بوده است.

به گزارش وزارت بهداشت-وی افزود: اقدامات قانونی معمول در زمینه این شکایت‌ها منجر به صدور اخطارهای بحرانی و غیر بحرانی به میزان 20 درصد، رفع نقص 15 درصد از اماکن و مراکز، مکاتبه و معرفی متخلفین به مراجع قضایی به میزان 14 درصد و  معدوم سازی مواد غذایی آسیب رسان به میزان 4 درصد شد.

آقازاده اظهار داشت: اخبار و شکایات مربوط به مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیرقابل مصرف، منجر به کشف، جمع آوری و معدوم سازی بیش از 5 هزار و 399 کیلوگرم کالاهای آسیب رسان به مصرف کننده شد که بیشترین این معدومی‌ها به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی قم، اهواز و ایران بوده که این مواد غذایی شامل انواع شیرینی جات، سوسیس و کالباس، انواع ترشیجات، انواع نوشیدنی ها، انواع تنقلات، انواع فراورده‌های گوشتی و پروتئینی و انواع لبنیات شده است.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت گفت: جنسیت تماس گیرندگان نیز 73 درصد آقایان و 27 درصد خانم‌ها بودند.

لازم به ذکر است که سامانه بهداشت 190 به طور شبانه روزی، آماده دریافت شکایت‌های مردمی در زمینه موضوعات مختلف بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای از جمله تخلفات مورد مشاهده در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مرتبط با ماه مبارک رمضان مانند آش و حلیم فروشی‌ها، کبابی‌ها است و هموطنان می‌توانند از اقصی نقاط کشور با شماره تلفن  190 با این سامانه تماس گرفته و شکایات بهداشتی خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: