معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از آغاز طرح اعطای وام قرض الحسنه کمک هزینه خرید جهیزیه به ۱۰ هزار زوج نیازمند همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی به تشریح برنامه‌های محرومیت‌زدایی این معاونت در ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: طبق تفاهم نامه‌ای که با بانک رسالت منعقد شده است، به 10 هزار زوج نیازمند سراسر کشور کمک هزینه خرید جهیزیه در قالب اعطای وام قرض الحسنه به مبلغ 30 میلیون ریال اعطا می‌شود.

اعطای 300 سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند

وی یکی از برنامه‌های آستان قدس رضوی را اعطای جهیزیه به زوج‌های نیازمند کشور معرفی و اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان 300 سری جهزیه به خانواده‌های نیازمند استان‌های خراسان رضوی و جنوبی اعطا می‌شود که در قالب بُن‌های اعطایی، زوج‌های جوان به مبلغ 10 تا 20 میلیون ریال می‌توانند کالاهای مورد نظر خود را از فروشگاه‌های مشخص شده خریداری کنند.

وی توزیع روزانه 630 پرس حلیم در بین مناطق مختلف شهر مشهد را از دیگر برنامه‌های این معاونت در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: طبق موقوفه محمود بیگا از عواید حاصل از این موقوفه بر اساس نیت واقف، روزانه 630 پرس حلیم در بین نیازمندان مناطق مختلف شهر مشهد توزیع می‌شود.

توزیع 16 تُن گوشت در بین نیازمندان 2 استان

خاکسار توزیع افطاری‌های سبک با کمک مراکز خیریه در مساجد مختلف شهر مشهد را از دیگر برنامه‌های این مدیریت در ماه ضیافت الهی برشمرد و افزود: در این ایام همچنین 9 تُن گوشت در بین نیازمندان استان سیستان و بلوچستان و 6 تُن گوشت نیز در بین نیازمندان شهر مشهد در حال توزیع است.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با بیان اینکه گوشت گوسفندهای عقیقه‌ای که تحویل نذورات آستان قدس رضوی با همکاری معاونت امداد مستضعفان در بین نیازمندان توزیع می‌شود، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان گوشت 3 هزار گوسفند عقیقه به ارزش ریالی 30 میلیارد ریال در بین نیازمندان استان‌های مختلف کشور توزیع می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: