فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به‌دستگیری عاملان تیراندازی و قتل دو شهروند در میدان جمهوری اسلامی (تلویزیون) مشهد جزییات این پرونده را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، 22 اردیبهشت سال جاری در پی تیراندازی عده‌ای ناشناس در اطراف میدان جمهوری اسلامی مشهد، دو نفر کشته شدند.

با اعلام تروریستی نبودن این حادثه، قاضی احمدی‌نژاد، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، بررسی‌های میدانی را آغاز کرد که در گام اول یک قبضه اسلحه وینچستر از خودروی متهمان کشف و ضبط شد.

هویت مقتولان نشان داد که این افراد سابقه‌دار هستند و در حال تردد با یک خودروی پژو 405 در حوالی میدان جمهوری اسلامی از سوی سرنشینان یک خودرو به‌رگبار بسته شده و جان باخته‌اند.

با شناسایی هویت ضاربان که آنها نیز افرادی سابقه‌دار بودند، کارآگاهان پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا عاملان این حادثه را شناسایی و دستگیر کنند.

روز گذشته چهار متهم در خصوص این پرونده دستگیر شدند.

آخرین جزییاتی از پرونده

فرمانده انتظامی خراسان رضوی دقایقی قبل در نشستی خبری در ساختمان پلیس آگاهی خراسان رضوی ضمن تقدیر از کارآگاهان پلیس آگاهی در رسیدگی سریع به این پرونده، گفت:با انجام این حادثه عملیاتی ویژه از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی انجام شد، با بررسی خودروی متوفیان سرنخ‌هایی به‌دست آمد، با وجود به جا نگذاشتن هیچ سرنخی کاری دقیق و اطلاعاتی آغاز شد.

قادر کریمی با اشاره به‌سایر پرونده‌های مفتوح همچون پرونده قتل در قاس‌ آباد، بیان کرد: سرنخ‌های به‌دست آمده، نشان داد که این افراد چندین پرونده دیگر نیز داشتند و مشخص شد، چند نفر از متهمان در تهران ساکن شده بودند که این افراد دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: با دستگیری این افراد، آنها سایر افراد دخیل در این پرونده را معرفی کردند که چند نفر در یکی از شهرستان‌های اطراف در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: با دستگیری این متهمان، اطلاعاتی از عامل اصلی پرونده به‌دست آمد و این فرد 24 ساعت قبل در دستگیر شد و به قتل این افراد اعتراف کرد.

کریمی در خصوص سوابق این فرد شرور گفت: این فرد به‌سرقت مسلحانه طلافروشی از یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی اقدام می‌کند که دستگیر و به‌زندان می‌رود، با تشکیل یک باند در زندان، اقدامات جدیدی را پس از آزادی انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: این فرد به یک قتل در سال 92 در تربت جام اعتراف کرد و انگیزه این افراد، انتقام گرفتن از عاملان قتل سال گذشته در قاسم‌آباد بود.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: سوابق افراد دستگیر شده، نشان می‌دهد که آنها سابقه‌دار بوده و شرارت‌هایی نیز خارج از استان انجام داده‌اند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: