معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی از اعطای تسهیلات به متقاضیان اشتغال بوم‌گردی و صنایع دستی در خراسان رضوی براساس ضوابط خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حسن زمانی اظهار داشت: تاکنون 546 طرح مرتبط با اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی برای دریافت یک میلیارد و 838 میلیون و 802 هزار ریال تسهیلات با ظرفیت ایجاد 3 هزار و 564 نفر اشتغال ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 184 طرح برای دریافت 474 میلیون و 779 هزار ریال تسهیلات پذیرفته شده که طرح‌های پذیرفته شده به میزان هزار و 62 نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: هم چنین 121 طرح برای دریافت 898 میلیون و 431 هزار ریال با ظرفیت اشتغال 1221 نفر در نوبت رسیدگی قرار دارد.

زمانی اظهار داشت: ثبت‌نام متقاضیان مشاغل خانگی، منوط به داشتن مجوز مشاغل خانگی است و متقاضیانی که مجوز فوق را دریافت نکرده‌اند، لازم است قبل از ثبت نام در سامانه کار جهت دریافت مجوز به سامانه مشاغل خانگی مراجعه کنند.

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: در مجموع 184 طرح متقاضی تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و طرح فراگیر با اولویت در رسته‌های بومگردی، طبیعت گردی و صنایع دستی پذیرش شده است.

 

 

به نقل از تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: