جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: بزرگ‌ترین رسالت ما و وظیفه نسل کنونی این است که با تاسی از راه امام بتوانیم کمک کنیم تا این پرچم بر زمین نماند، پرچمی که یادگار صدها هزار شهید گرانقدر ما است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار مجتبی غفورپور در خصوص امام خمینی(ره) و ویژگی‌های ایشان، اظهار کرد: عوامل گوناگون و مختلفی منشا رسیدن انقلاب به 40 سالگی است اما همان عواملی که باعث ایجاد انقلاب شده، سبب تداوم نیز شد.

وی افزود: عوامل ایجاد هر چه بود همان عوامل سبب شد که انقلاب به سن 40 سالگی خود برسد و انشالله به سن 400 سالگی خود نیز خواهد رسید. رهبری الهی رهبر انقلاب و امت پای کار از مهم‌ترین عواملی است که تاکنون علیرغم توطئه‌ها سبب شده که انقلاب به راه خود ادامه دهد.

غفورپور در خصوص ویژگی‌های شخصیتی امام خمینی(ره) گفت: زبان من در توصیف امام قاصر است، حتی استادان و بزرگان ما نیز قادر نیستند که امام را توصیف کنند. در برخی از زمان‌ها که ما قصد داشتیم صدر اسلام و رهبران الهی را تجسم کنیم، با نگاه به امام(ره) احساس می‌کردیم که ایشان همان امتداد‌ دهنده راه انبیا و اولیا است.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه همه ما یار امام هستیم، عنوان کرد: این انقلاب متعلق به همه مردم، دلسوختگان، پابرهنه‌ها و همه افرادی است که دل در گرو آزادی ملت‌ها و رهایی مردم از بندهای مختلف فرهنگی، اعتقادی، اقتصادی و سیاسی دارند، بزرگ‌ترین رسالت ما و وظیفه نسل کنونی این است که با تاسی از راه امام بتوانیم کمک کنیم تا این پرچم بر زمین نماند، پرچمی که یادگار صدها هزار شهید گرانقدر ما است.

غفورپور درخصوص حفظ بیت حضرت امام(ره)، بیان کرد: همه دلدادگان به امام(ره) وظیفه داریم که احترام این خاندان را به نحو احسن رعایت کنیم، علیرغم همه اختلاف سلیقه‌هایی که ممکن است باشد و شرایطی که ناشی از دیدگاه‌ها است، اما همه دلدادگان به انقلاب و اسلام وظیفه فردی، ذاتی و انقلابی خود می‌دانند که به این خاندان احترام بگذارند.

وی در رابطه با رویکرد سپاه در برابر تهدیدهای آمریکا، اظهار کرد: همه نیروهای مسلح به ویژه سپاه سرباز ولایت و گوش به فرمان فرمانده خود هستند. مطمئن هستیم که این تبعیت و اطاعت برای انقلاب و کشور حداقل هزینه و حداکثر استفاده را دارد، این نیست که تبعیت از فرمان امام جامعه برای ما هزینه‌های سنگینی داشته باشد، در این 40 سال هرجا که امت پشت سر امام خود حرکت کردند، بیشترین دستاوردها را داشتند. با تبعیت از رهبری هزینه‌های جامعه ما کاهش پیدا می‌کند.

غفورپور ادامه داد: پاسخ ما به تهدیدهای آمریکا، همان پاسخ مقام معظم رهبری است. ما جلوتر و عقب‌تر نمی‌رویم. ایشان فرمودند که ترامپ غلط می‌کند و ما هم پشتیبان رهبر هستیم.

 

 

به نقل از ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: