مدیرعامل اتوبوسرانی مشهدمقدس گفت: ۱۶۰۰ دستگاه اتوبوس در شب‌های قدر به عزاداران علوی خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی‌اصغر نیشابوری اظهار داشت: همزمان با شب‌های قدر خیل عظیمی از شهروندان برای شرکت در این مراسم معنوی به حرم ‌رضوی مشرف می‌شوند که در این راستا سازمان اتوبوسرانی مشهد برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای جابه‌جایی عزاداران علوی صورت داده است.

وی افزود: در همین راستا و برای شب‌های نوزدهم، بیست‌ویکم و بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان 6 پایانه موقت در اطراف حرم مطهر رضوی ایجاد شده که این پایانه‌ها شامل چهارراه شهدا به سمت چهارراه خسروی، چهارراه شهدا به سمت میدان شهدا، میدان بیت‌المقدس مسیر BRT، چهارراه خسروی به سمت چهارراه مدرس، پایانه شهدای گمنام و میدان شهدا جنب مسجد گوهرشاد است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد با بیان اینکه 49 مسیر موقت جهت جابه‌جایی مسافران از نقاط پرجمعیت شهر به سمت این 6 پایانه موقت ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع طی 3 شب مراسم قدر 1600 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس کار سرویس‌دهی ویژه را از یک ساعت قبل از افطار تا یک ساعت قبل از سحر انجام می‌دهند.

نیشابوری تصریح کرد: در این راستا روز یکشنبه 13 خرداد ماه و مصادف با اولین شب قدر 502 دستگاه اتوبوس، روز سه‌شنبه 15 خرداد ماه و مصادف با دومین شب قدر 596 دستگاه اتوبوس و پنجشنبه 17 خرداد ماه مصادف با سومین شب قدر 502 دستگاه اتوبوس به شهروندان سرویس‌دهی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: برنامه بعدی سازمان اتوبوسرانی مشهد سرویس‌دهی ویژه روز جهانی قدس به راهپیمایان خواهد بود و در این روز 250 دستگاه اتوبوس خدمات‌رسانی رایگان خواهند داشت؛ همچنین پس این برنامه خدمات‌رسانی ویژه را به نمازگزاران عید سعید فطر خواهیم داشت که خبرهای تکمیلی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: