نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اعطای مجوز شکار به دو آمریکایی گفت: حتما در مجلس طرح سئوال از رئیس جمهور خواهم داشت و از این مسئله به سادگی در مجلس شورای اسلامی عبور نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر اظهار داشت: مطلع شدیم که در محیط‌های غرق شده استان خراسان رضوی و یا محیط‌های غرق شده کل کشور اتفاقاتی در حال شکل‌گیری است که این اتفاقات با هماهنگی مسئولان محیط زیست است. برای مثال در منطقه حفاظت شده نیشابور دو قوچ این منطقه توسط چند شکارچی غیرایرانی شکار شده است.

وی افزود: در این قضیه پیگیری‌های صورت گرفت و متاسفانه به این نتیجه رسیدیم که صندوق ملی محیط زیست که طبق قانون تاسیس وظایف مشخصی مثل حفاظت و مقابله با بحران‌های محیط زیستی و مراقبت از منابع است این مجوزها را به صورت متمرکز اعطا می‌کند و از استان‌ها مجوزهایی از تهران برای شکار کردن اخذ می‌شود.

پژمانفر گفت: این رفتار قجری با منابع ملی برای دستیابی به پول قابل دفاع نیست و این مسئله را پیگیری می‌کنیم و باید جلوی این اتفاق گرفته شود و کسانی که مسبب این مسئله هستند باید با آنها برخورد شود تا جلوی تخریب منابع محیط زیستی گرفته شود. اینکه دو آمریکایی 10 هزار دلار پول داده‌اند قوچ شکار کنند قابل قبول نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کمپینی از سوی مردم راه‌اندازی شود و نه به این رفتار محیط زیست صورت بگیرد و این نه به رفتار باید از سوی مردم صورت بگیرد.

پژمانفر افزود: حتما در مجلس طرح سئوال از رئیس جمهور خواهم داشت و از این مسئله به سادگی در مجلس شورای اسلامی عبور نخواهیم کرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: