امام جمعه مشهد گفت: آن زمان که امام راحل فرمان روز قدس را دادند، اسرائیل به این اندازه در ذلت و نکبت و در بدبختی فرونرفته‌بود و وضعیت امروز اسرائیل نشان می‌دهد که روز قدس اثر خود را گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی، با بیان اینکه کلام ما در خطبه اول به شیطان شناسی از قرآن بود، اظهار کرد: بسیاری کارها در زندگی برای ما نفعی ندارد اما محصول آن، برداشت شیطان است.

وی افزود: قمار و شراب کاری می‌کند که خدا را بنده نباشید و زندگی شما را بهم بزند، هم زیستی انسانی شما را دگرگون کند، جنگ و خونریزی و ستم را بین شما حاکم کند و دشمنی و کینه بین شما بکارد.

امام جمعه مشهد گفت: شیطان به این روش آخرت و سرنوشت انسان را تباه کرده و کاری می‌کند به یاد خدا نیفتید و در مقابل خدا بندگی نداشته باشید.

وی به تأثیر قمار و شرای در زندگی مادی مادی و اجتماعی انسان اشاره و بیان کرد: شیطان هم زیستی شما را هدف قرار می دهد، این دو هدف را با شرابخواری، قماربازی و لاابالی‌گری انسان پیش می‌برد.

آیت الله علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این فته ضمن تشکر از حرکت حماسی ارزشمند امروز مردم روزه دار مشهد در مراسم راهپیمایی روز قدس گفت: شما نشان دادید پای منویات اهل بیت پیغمبر ایستاده‌اید و برای رسیدن به آرمان‌های ولایت، مرد و مردانه مقاومت می‌کنید.

وی افزود: مرحبا به ولایت‌مداری شما مردم، خط امام علی(ع) را شما ادامه داده‌اید. شما آمدید و پای منویات اسلام، دین و انقلاب ایستادید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز از دل این کشور بر ضد استکبار حرکتی عظیم انجام گرفته، گفت: این اتفاق در حالی رخ داده که در صد سال گذشته، حرکت‌های بسیاری در کشورهای اسلامی علیه استکبار انجام گرفته و شکست خورده‌است. 

وی علت پیروزی حرکت‌های انقلابی مردم ایران و شکست دیگر حرکت‌های انقلابی را عشق به اهل بیت عنوان کرد و افزود: حرکت مردم ایران مستند و منتسب به به اهل بیت پیغمبر است و شما هم در پایمردی و وفاداری به اهل بیت پیغمبر مرد و مردانه ایستاده‌اید.

امام جمعه مشهد گفت: از ۳۹ سال قبل که امام فرمان دادند روز جمعه اخر ماه رمضان به عنوان روز قدس، دنیای اسلام نفرت خودش را نسبت به اسرائیل ابراز کند، امروز وضعیت اسرائیل با آن روز قابل مقایسه نیست.

وی افزود: آن روزی که امام این فرمان را دادند، اسرائیل به این اندازه در ذلت  و نکبت و در بدبختی فرو نرفته بود که امروز در این شرایط وجود دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه وضعیت امروز اسرائیل نشان می‌دهد که روز قدس اثر خود را گذاشته است، ادامه داد: جریانی که باعث ایجاد یک غده سرطانی در دل جوامع اسلامی شده بود، امروز در نهایت ضعف قرار گرفته‌است. 

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه اسرائیل به عنوان یک قدرت شکست‌ناپذیر و آسیب‌ناپذیر  بین مسلمانان جهان جا افتاده بود، تصریح کرد: باحرکت روز قدس تابوی شکست ناپدیر بودن اسراییل در دنیای اسلام از بین رفت. خدارا شکر ما بعد ۳۹ سال که مراسم روز قدس را داریم برپا می کنیم امروز همه دنیا حتی خود اسرائیل تقریبا امیدش از تداوم حیات این نظام غاصب و ساختگی قطع شده‌است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امام بزرگوار ما فرمودند باید اسرائیل محو بشود و مقام معظم رهبری مژده نزدیکی محو شدن اسراییل را چندی قبل دادند و فرمودند تا ۲۵ سال دیگر اصلا شما وجود ندارید.

آیت الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه  مسئله فلسطین برای ما یک مسئله دینی است، افزود: سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان است و گذشته از آن خود سرزمین فلسطین از نظر قرآن مقدس است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به انتشار شایعاتی درخصوص کمک به مسلمانان غزه توسط کمیته امداد، گفت: یک عده در بعضی از رسانه‌ها پخش کرده‌اند که کمیته امداد پولی که از مردم می‌گیرد برای فقرا مصرف نمی‌کند و به غزه و لبنان و فلسطین و ایتام فلسطین می فرستد، اولا چنین چیزی درست نیست اما به فرض هم اگر اینطور باشد ایتام شهدای فلسطین و غره ایتام اسلام هستند و فرزندان مسلمانان هستند و ما نسبت به انها مسئولیت داریم.

وی با تأکید بر اینکه  فلسطین خاکریز اول دشمن است، تصریح کرد: دشمن آمده تا از این جا شروع کند و دنیای اسلام را بگیرد  یک عده مرد و زن فلسطینی در مقابل دشمن به عنوان صف مقدم ایستاده و جان و مال خود را فدا می‌کنند و صف مقدم را در این خاکریز تشکیل داده‌اند درصورتی که دشمن ما را نشانه گرفته است. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه وظیفه ما حفظ خاکریز اول است، ادامه داد: تمام حرف اول امریکا و اروپا در مسئله برطرف کردن تحریم‌ها یک نکته است اینکه ایران باید از منطقه بیرون بیاید و از اطراف اسرائیل خارج شود و صنعت موشکی خود را کنار گذارد چون ایران توانسته‌است در منطقه نفوذ و تسلط خود را گسترش دهد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: