مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: پیش بینی می شود کلانشهر مشهد تابستان آتی در طول ماههای گرم سال با کمبود 17 درصدی آب روبرو شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا طباطبایی افزود: کاهش بارندگی و افت ذخیره آب پشت سدها شرایط خاصی را برای این کلانشهر سه و نیم میلیون نفری رقم زده است.

وی به کاهش حجم آب سد دوستی اشاره و بیان کرد: سال 1391 افزون بر 61 درصد آب مورد نیاز مشهد از این سد تامین می شد اما این میزان پارسال به 31 درصد کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: پروژه های خاصی برای گذر از تابستان برنامه ریزی شده است. هوشمندسازی فرایند تولید، توزیع و مصرف با رویکرد پایداری خدمات و ارتقا تاب آوری، مدیریت تقاضا و تامین آب و افزایش ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب از جمله برنامه های و اهداف این شرکت است.

وی گفت: تمام تلاش شرکت آب و فاضلاب مشهد گذر از بحران کم آبی تابستان بدون مشکل است. در این چارچوب استفاده بهینه از آب و مدیریت مصرف از مهمترین راهکارهای جبران کمبود آب است.

طباطبایی افزود: آب آشامیدنی مشهد از سدهای کارده، طرق، دوستی و ارداک، 450 حلقه چاه، دو رشته قنات و یک چشمه تامین می شود.

گفتنی است 100 درصد جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد زیرپوشش خدمات آبرسانی و 65 درصد زیرپوشش خدمات فاضلاب قرار دارند. این کلانشهر علاوه بر جمعیت ثابت همه ساله پذیرای 28 میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.

 

 

به نقل از ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: