معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پاسخ به مشکلات شهروندان اظهارمی‌کند: قیمت نان آزادپزها از سوی کارگروه آرد و نان تعریف نمی‌شود و اساسا هدف دولت از ایجاد نانوایی‌های آزادپز، ارتقای کیفیت نان با قیمت جدید بوده است زیرا این واحدها از آرد آزاد هم استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، «سلام. چرا نانوایی‌های یارانه‌ای نرخ مشخص دارند و آزادپزها هنوز اندرخم یک کوچه‌اند و از قانون تبعیت نمی‌کنند؟» طی چند سال اخیر تعداد واحدهای نانوایی در نقاط مختلف شهر افزایش قابل توجهی داشته است، به نحوی که این روزها حتی در معابر فرعی نیز شاهد راه اندازی واحدهای جدید نانوایی هستیم. اما نکته حائز اهمیت تفاوت قیمت نان در واحدهای آزادپز و دولتی است.

قیمت های متفاوت نان

رضا عزیزی از ساکنان منطقه قاسم‌آباد در این‌باره می‌گوید: نه تنها قیمت نان در واحدهای آزادپز مشابه واحدهای یارانه‌ای نیست بلکه هر نانوایی آزادپز مطابق سلیقه خود قیمت نان را تعیین می‌کند و هیچ نهادی نیز به این موضوع نظارت ندارد.

وی با بیان اینکه نان سنگک را در نانوایی‌های آزادپز با قیمت‌های مختلف تهیه می‌کنم، می‌افزاید: ابتدای راه‌اندازی نانوایی‌های آزادپز دولت نظارت بیشتری بر قیمت‌گذاری‌ها داشت و فاصله قیمتی نان آزاد و دولتی کم بود اما اکنون قیمت آزادپزها تقریبا دوبرابر دولتی‌هاست.

معصومه خدابخش ساکن بولوار مفتح نیز با بیان اینکه قیمت نان سنگک دولتی ۶۵٠ تومان و آزادپزها از ١٠٠٠ تا ٢٠٠٠ تومان است می‌گوید: متأسفانه کیفیت نان آزادپزها چندان هم بهتر از دولتی‌ها نیست و معتقدم که این فاصله قیمت منطقی نیست.

وی اضافه می‌کند: البته این روزها دیگر در کمتر محله‌ای نانوایی دولتی پیدا می‌شود و حتی در مناطق کمتر برخوردار شهر هم اغلب نانوایی‌ها آزادپز است و مردم چاره‌ای جز خرید نان گران ندارند.

احسان دلیر دیگر شهروند مشهدی نیز با بیان اینکه هدف از ایجاد نانوایی‌های آزاد پز این بود که کیفیت نان افزایش یابد می گوید: اما آنچه اکنون مشاهده می شود نان گران و بی کیفیت است. در گذشته نان فقط بی کیفیت بود حالا گرانی را هم باید به آن اضافه کنیم.

وی اضافه می کند: نان های یارانه ای خیلی زود بیات می شود و نان های آزاد پز اغلب با آرد سفید تهیه می شود. البته این موضوع عمومیت ندارد و نان خوب هم هست اما عمده نان ها بی کیفیت است.

تعیین قیمت بر اساس مواد اولیه

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پاسخ به مشکلات شهروندان اظهارمی‌کند: قیمت نان آزادپزها از سوی کارگروه آرد و نان تعریف نمی‌شود و اساسا هدف دولت از ایجاد نانوایی‌های آزادپز، ارتقای کیفیت نان با قیمت جدید بوده است زیرا این واحدها از آرد آزاد هم استفاده می‌کنند.

علی باخرد می‌افزاید: یک واحد نانوایی آزادپز طبق قانون قیمت نان خود را باید بر اساس هزینه‌های سربار، عادی و مواد اولیه تعیین کند و تا زمانی که این هزینه‌ها تغییر نکرده نانوایی نمی‌تواند قیمت نان خود را افزایش دهد این در حالی است که عمده هزینه‌های آن‌ها شامل آرد و گندم و هزینه‌های جانبی می‌شود.

وی تشریح می‌کند: بر اساس دستورالعمل نرخ‌گذاری، تعیین قیمت یک کالا از سوی واحد تولیدی و بر اساس هزینه، دستمزد به اضافه سود منطقی تعیین می‌شود. اما در مورد قیمت مصوب از سوی دولت و بخش خصوصی برای کل کشور یا استان اعلام می‌شود. معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار می‌کند: قانون می‌گوید وقتی یک واحد آزادپز بر اساس هزینه‌هایش به یک قیمت مشخص رسید باید نرخ‌نامه را در واحد صنفی خود نصب کند.

باخرد به نحوه نظارت بر آزادپزها اشاره و بیان می‌کند: نظارت بر نانوایی‌های آزادپز عمدتا بر اساس شکایت‌محوری است اما در عین حال در صورت اختلاف قیمت فاحش نان در یک خیابان به صورت مستقیم بر نحوه قیمت‌گذاری واحد صنفی نظارت و رسیدگی می‌کنیم. معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان میانگین اختلاف قیمت بین آزادپزها را در نان سنگک حدود ٢٠٠تا٣٠٠ تومان می‌داند و می‌گوید: به طور مثال اگر اختلاف از این بیشتر باشد یا نان کنجدی است و یا یک ماده افزودنی در نان وجود دارد.

باخرد ادامه می‌دهد: در نانوایی‌های آزادپز نان سنگک ساده بین ١٠٠٠ تا ١٢٠٠، کنجدی بین ١٣٠٠ تا ١۵٠٠و اگر مواد افزودنی دیگری مانند سبزی و ادویه هم به آن اضافه شود تا ٢٠٠٠تومان هم ممکن است به فروش برسد.

نظارت اتحادیه

رئیس اتحادیه نانوایان مشهد و حومه نیز در این‌باره بیان می‌کند: فقط صدور مجوز فعالیت و نظارت بهداشتی بر نان تولید شده در نانوا‌یی‌های آزادپز وظیفه اتحادیه است.

علی‌اکبر بهبودی با بیان اینکه نان سنگک به قیمت ۶۵٠ تومان در نانوایی‌های یارانه‌ای به مردم عرضه می‌شود بر این باور است که بین نانوایی‌های یارانه‌ای و آزادپز یک مبارزه نابرابر در جریان است نه رقابت!

وی می‌افزاید: رقابت زمانی صدق می‌کند که امکانات دو طرف مساوی باشد آن وقت هر کدام در کیفیت می‌توانند با یکدیگر رقابت کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان مشهد و حومه با توجه به گسترش بیش از اندازه واحد‌های آزادپز و آزادی آن‌ها در تعیین قیمت می‌گوید: ادامه فعالیت بسیاری از نانوایی‌های یارانه‌ای دیگر توجیه اقتصادی ندارد و به عبارتی مرگ تدریجی خود را سپری می‌کنند.

بهبودی اضافه می‌کند: ٣٠٠٠ واحد نانوایی اعم از مجاز و غیرمجاز در مشهد فعال است که ١٣٠٠واحد آن دولتی و ١٧٠٠ واحد نیز آزادپز است.

 

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: