مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: 75 تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی با هدف تنظیم بازار و تعدیل قیمت گوشت، در مشهد توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سیدحمیدرضا جوادی، افزود: با توجه به اینکه گوشت وارداتی از قیمت و کیفیت خوب و مورد قبول مردم برخوردار بود، با استقبال مردم مواجه شد.

وی بیان کرد: البته با توجه به نبود پرواز مستقیم به استرالیا از مشهد، با محدودیت تامین گوشت گرم رو به رو هستیم اما تلاش داریم با افزایش حجم محموله های وارداتی این محدودیت را برطرف کنیم.

جوادی بیان کرد: در 10 روز اول توزیع گوشت در بازار، شاهد کاهش 20 هزار ریالی قیمت لاشه و دام زنده در بازار مشهد بودیم بنابراین هدف از تنظیم بازار و ایجاد تعادل در قیمت گوشت قرمز محقق شد.

وی با اشاره به اینکه توزیع گوشت گرم وارداتی از اوایل خرداد در مشهد آغاز شد، افزود: روزانه 40 تن گوشت قرمز در مشهد مصرف می شود. با هدف تنظیم بازار بین 10 تا 15 درصد مصرف گوشت قرمز این شهر با گوشت وارداتی تامین می شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بر این اساس هر کیلوگرم گوشت وارداتی ران با قیمت 390 هزار ریال، سردست و گردن 380 هزار ریال و قلوه گاه 220 هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

خراسان رضوی 7.1 میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز دارد. این استان در حوزه گاوداری شامل صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی نیز دارای پنج هزار واحد دارای مجوز و 100 هزار راس ظرفیت گاو مولد است. کل موجودی دام سنگین مولد و غیرمولد در خراسان رضوی 320 هزار راس است.

خراسان رضوی در مجموع 14،6 میلیون واحد دامی دارد و سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصولات در حوزه دام و طیور این استان تولید می شود.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: