مدیرعامل آبفای خراسان‌رضوی گفت: براساس برآوردها ۳۰ شهر استان خراسان‌رضوی با تنش آبی مواجه می‌شوند و باید صرفه جویی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حسین اسماعیلیان اظهار داشت: براساس برآوردها در تابستان امسال 30 شهر خراسان رضوی با تنش آبی مواجه می‌شوند و صرفه جویی مصرف آب در این شرایط دارای اولویت و اهمیت است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان‌رضوی گفت: کسری آب این 30 شهر استان به میزان 400 لیتر در ثانیه است و بر این اساس این شهرستانها با تنش آبی مواجه خواهند شد.

اسماعیلیان خاطرنشان کرد: مهمترین اقدامی که باید از سوی شهروندان در این شرایط در دستور کار قرار بگیرد صرفه جویی حداقل 15 درصدی در میزان مصرف آب است که معضلات این حوزه را کاهش خواهد داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان مصرف آب خانگی در شهرستان‌های استان کمتر از میانگین کشوری است ادامه داد: با این وجود و به دلیل شرایط خاصی که استان از نظر خشکسالی و کم آبی با آن مواجه است صرفه جویی در مصرف آب باید در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: بخش عمده آب شرب شهرستان‌ها از طریق منابع زیرزمینی و چاه‌ها و چشمه‌ها تامین می‌شود و کسری مخازن آب زیرزمینی استان نیز قابل ملاحظه است و این مسئله نیز ضرورت صرفه جویی را دوچندان می‌کند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: