تاکسی‌های اینترنتی شائبه‌ نداشتن مجوز را در حالی انکار کردند که معیشت مردم مشهد قربانی برخوردهای سلیقه‌ای شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد شرکت‌های فعال و متقاضی در عرصه‌ تاکسی‌های اینترنتی ملزم به‌اخذ پروانه فعالیت از سازمان تاکسیرانی هستند، این در حالی است که نمایندگان تاکسی‌های اینترنتی ادعا می‌کنند، تمام مجوزهای لازم را برای فعالیت در مشهد در اختیار دارند.

طبق گفته حسین هزارجریبی، مدیر ارشد منطقه‌ای اسنپ، آیین‌نامه‌ «چگونگی صدور مجوز و نحوه‌ نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی» از اولین آیین‌نامه‌هایی بوده که برای فعالیت تاکسی‌های اینترنتی تدوین شده است، این آیین‌نامه ماده‌قانون‌های ۲ و ۱۲ و تبصره‌ماده‌ ۸۷ قانون نظام‌صنفی را دربرمی‌گیرد.

آیین‌نامه‌ مذکور، پس از بررسی‌های لازم، در بهمن سال ۱۳۹۵ از سوی هیات عالی نظارت بر اصناف تائید شده و در فروردین ۱۳۹۶ به‌تصویب رسیده است، بر اساس این ماده‌قانون، کسب‌وکارهایی، مانند تاکسی‌های اینترنتی، مجوز فعالیت و پروانه کسب خود را از سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌گیرند، با این حال به‌دلیل مخالفت‌ها هم‌اکنون دفتر تاکسی اینترنتی اسنپ در مشهد در وضعیت پلمب به‌سر می‌برد.

هزارجریبی درباره‌ مجوزهای این شرکت توضیح می‌دهد: «اسنپ از اتحادیه کسب‌‌و‌کارهای مجازی کل کشور مجوز فعالیت دارد، این اتحادیه زیرمجموعه‌ اتاق اصناف ایران و در نهایت زیرمجموعه‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت است، بر اساس این مجوز، فعالیت اسنپ در سراسر کشور بلامانع بوده، همچنین طبق تاییدیه مرکز اصناف و بازرگانان ایران و دبیرخانه هیات عالی نظارت، عرضه‌ خدمات توسط تاکسی‌های اینترنتی بدون محدودیت جغرافیایی صورت می‌پذیرد.

در واقع پروانه کسب‌و‌کار مجازی از اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای مجازی مطابق آیین‌نامه‌ و تبصره‌ماده ۸۷ قانون نظام صنفی اجازه‌ی خدمات‌رسانی در سراسر کشور را به‌اسنپ می‌دهد، در ضمن دفاتر پشتیبانی این شرکت‌ها، مستفر در شهرستان‌ها که به‌منظور پشتیبانی امور مربوط به‌مشتریان و رانندگان راه‌اندازی می‌شوند، از شمول صدور پروانه کسب مجزا خارج هستند.»  

اسنپ چهار ماه بعد از تصویب این قانون فعالیت خود را در مشهد آغاز کرد، در همان زمان در شورای شهر چهارم مشهد قانونی در حال تصویب بود که تاکسی‌های اینترنتی را ملزم به‌دریافت مجوز از سازمان تاکسیرانی می‌کرد، از آنجایی که این قانون با آیین‌نامه‌ ۸۷ در تضاد بود، تصویب نشد و به‌شورای شهر پنجم منتقل شد.

شورای شهر پنجم، بدون حضور نمایندگانی از تمامی تاکسی‌های اینترنتی فعال، جلساتی را برای بررسی این موضوع برگزار کرده است، جالب اینجا است که در مصاحبه‌های متعدد اعلام شده که این جلسات با حضور نمایندگان تاکسی‌های اینترنتی برگزار شده، در صورتی که طبق ادعای مسئولان اسنپ هیچ دعوتنامه و ابلاغیه‌ای بابت شرکت در این جلسات برای آنها ارسال نشده و به‌همین دلیل نمایندگان اسنپ در این جلسات حاضر نبوده‌اند. 

تمامی ماده‌قانون‌های مربوط به‌فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در ارگان‌های دولتی جمهوری اسلامی ایران تصویب شده‌اند و تاکید می‌کنند که کسب‌وکارهای اینترنتی برای ادامه‌ فعالیت خود تنها نیازمند مجوز از اتحادیه‌ کسب‌وکارهای مجازی هستند.

جریمه‌ غیرقانونی رانندگان تاکسی اینترنتی 

هزارجریبی درباره‌ برخورد با راننده‌های اسنپ در مشهد و همچنین صحبت‌های مدیرعامل تاکسیرانی مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت تاکسی‌های اینترنتی؛ می‌گوید: راننده‌های اسنپ در مشهد به‌دلیل فعالیت در شرکت‌های اینترنتی جریمه می‌شوند و این موضوع برخلاف قوانین موجود جرم شمرده می‌شود.

طبق قانون مسافربر شخصی مشمول پرداخت جریمه است، ولی مسافربرهای شخصی که زیرنظر آژانس‌ها کار می‌کنند، شامل این جریمه نمی‌شوند، چراکه آژانس‌ها زیر نظر اتحادیه اتومبیل کرایه هستند و صنف دارند.

سئوال اینجاست که چرا با رانندگان اسنپ که دارای مجوز از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای اینترنتی است و زیرمجموعه این اتحادیه محسوب می‌شود، چنین برخوردی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مشهد، اعلام کرده که آمار دقیقی از رانندگان تاکسی‌های اینترنتی در اختیارش قرار نگرفته، این در حالی است که بر اساس ماده‌قانونی که در نظام صنفی تصویب شده، تاکسی‌های اینترنتی موظف هستند، تایید صلاحیت رانندگان خود را از نیروی انتظامی‌ و اتحادیه ذی‌ربط بگیرند، به‌گفته هزارجریبی اطلاعات دقیق این رانندگان در اختیار پلیس اماکن ناجا مرکز قرار داده شده است.

استناد به‌قوانین کهنه برای مقابله با خواست مردم

۱۰ ماه از آغاز فعالیت اسنپ در خراسان رضوی می‌گذرد و این سامانه در ۴ شهر (مشهد، گلبهار، چناران و نیشابور) این استان ۳ نوع سرویس درخواست هوشمند خودرو و موتور عرضه می‌کند، بیش از ۱۷هزار راننده‌ فعال در زمینه‌ درخواست خودرو در این استان خدمات‌رسانی و کسب درآمد می‌کنند و به گفته‌ هزارجریبی، اسنپ موفق شده تا بالاترین سطح رضایت کاربران را در شهر مشهد با میانگین امتیاز ۴.۷۵ از ۵ به‌دست آورد.

همچنین بیش از ۱۰۰ نفر در اسنپ مشهد به‌صورت مستقیم فعالیت می‌کنند که این نشان از اهمیت اشتغالزایی تاکسی‌های اینترنتی در مشهد دارد، به نظر می‌رسد، اختلاف‌نظرهای موجود و برخورد سلیقه‌ای برخی از مسئولان، با استناد به قوانین کهنه و نامتناسب با مدل‌های کسب‌وکار نوین و فناورمحور، بیش و پیش از هر چیز معیشت این خانواده‌ چند ۱۰هزار نفری را تهدید می‌کند، با توجه به‌وضعیت اقتصادی کشور موضوعی نیست که به‌سادگی بتوان بر آن چشم بست.

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: