مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده و به منظور تنظیم بازار،گوشت قرمز وارداتی در مشهد توزیع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی رسولیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده و به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از گرانفروشی  روزانه هشت تن گوشت قرمز وارداتی  گرم توسط ستاد تنظیم در بازار مشهد عرضه می شود.

وی افزود:عرضه این گوشت در فروشگاه های شهرداری و برخی تعاونی های کارمندی و کارگری شروع شده است.

مدیر اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: هر کیلو گوشت قرمز وارداتی با قیمت ۳۷۰ تا ۳۹۰ هزار ریال  در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی گفت: همچنین برای تعدیل قیمت ها، عرضه بیشتر گوشت قرمز مورد نیاز مردم با قیمت مناسب و کاهش نرخ ها در بازار در قالب طرحی به صورت تهاتر گوشت با سبوس و نهاده های دامی با نرخ مصوب اجرایی شده است.

رسولیان گفت : گوشت حاصل از این محل ۵۰ هزار ریال زیر قیمت روز عرضه می شود ضمن آنکه برخی از فروشگاه های زنجیره ای استان هم گوشت گرم را به صورت بسته بندی با قیمت هر کیلو ۴۳۵ هزار ریال به مصرف کننده ارائه می کنند.

وی اظهار کرد: تلاش می کنیم در قالب طرح تنظیم بازار عرضه گوشت گرم افزایش یابد و تا کنون هم این اقدام به کاهش قیمت ها منجر شده اما باید این روند رشد بیشتری داشته باشد.

مدیر اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکیدکرد:  در حال حاضر نسبت به میانگین کشوری نرخ اقلام عمده کالاهای اساسی استان پایین تر است.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: