رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه ظرف ۲ یا ۳ سال آینده شهدای گمنام تفحص می‌شوند، گفت: فیلم شهید بروجردی و شهید صیادشیرازی ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار بهمن کارگر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار دقیقی از شهدای تفحص نشده نداریم ولی تلاش‌هایی در حال انجام است تا ظرف دو یا سه سال آینده شهدای گمنام را تفحص و به کشور برگردانیم. اکنون نیز حدود 9 هزار شهید گمنام در کشور در حدود 1900 یادمان دفن هستند و انشاءالله در طول 2 یا 3 سال آینده همه شهدایی که باید تفحص شوند کارشان تمام می‌شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در رابطه با حمایت بنیاد از تولید فیلم و کتاب شهدا عنوان کرد: ما سازمان امور هنری و سینمایی داریم و یکی از وظایف‌مان این است که از آثار هنری و سینمایی پشتیبانی کنیم.

سردار کارگر با اشاره اینکه چند فیلم فاخر از جمله فیلم شهید صیاد شیرازی به صورت سریال قرار است ساخته و پخش شود، بیان کرد: فیلمی هم در مورد شهید حسن باقری هست که در دست تهیه است. یک فیلمی در مورد شهید بروجردی است که کارهای این سریال در حال انجام است و امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد ولی از بقیه فیلم‌های حوزه دفاع مقدس چه در بخش فیلم نامه و ساخت پشتیبانی لازم را در حد مقدورات انجام می‌دهیم.

وی در رابطه با روند احداث موزه‌های دفاع مقدس تصریح کرد: سال گذشته 10 موزه دفاع مقدس در 10 استان کشور با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد که موزه‌هایمان به عدد 15 رسید.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه امسال 6 موزه دفاع مقدس افتتاح می‌شود خاطرنشان کرد: از جمله این موزه‌ها، باغ موزه دفاع‌مقدس لرستان است که در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود. موزه‌های دفاع مقدس استان قم، مرکزی، لرستان، ایلام، چهار‌محال بختیاری، اردبیل امسال در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: