امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا و دیگر دشمنان ایران از 40 سال پیش برای نابودی جمهوری اسلامی ایران خیز برداشته‌‏اند و خودشان فهمیده‏‌اند که با وحدت ملت ایران هرگز به این آرزوی‏ نمی‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در ویژه برنامه فرهنگی حرم مطهر رضوی که شب گذشته بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار شد، گفت: از صفاتی که در زیارت نفیس و ارزشمند جامعه کبیره برای اهل بیت(ع) می‌‌خوانیم، «معادن الحکمه» به معنای محکم و زیباترین کلام برای اهل بیت(ع) است؛ سخن اهل بیت(ع) نسخه دردشناسی و درمان مشکلات انسان و جامعه است.

امام جمعه موقت تهران افزود: امام رضا(ع) می‌‌فرمایند: «رسول اکرم(ص) می‌‌فرماید از سه چیز بر امتم بعد از خودم نگرانم که شامل گمراهی بعد از معرفت، فتنه‌‌های گمراه کننده و مال حرام و شهوات جنسی می‌‌شود.»

وی عنوان کرد: این حدیث به صورت مطلق بیان شده یعنی فقط برای سال بعد از وفات پیامبر(ص) نیست، بلکه شامل زمان حاضر نیز می‌‌شود.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: اولین نگرانی پیامبر(ص) این بود که مردم بعد از پیدا کردن راه هدایت و معرفت دوباره گمراه شوند، البته مصادیق گمراهی زیاد است که با مطالعه در تاریخ به آن پی می‌بریم.

این استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: اولین گمراهی امت بعد از پیامبر(ص)، غفلت و گُم کردن ولی خدا و ولایتمداری بود؛ حضرت محمد(ص) از ابتدای بعثت تا آخرین لحظه عمر خویش امیرالمومنان(ع) را به عنوان مولا و ولی بعد از خویش معرفی کرد، اما امت مسلمان بعد از رحلت پیامبر(ص) گمراه شدند.

وی تصریح کرد: این نگرانی پیامبر(ص) برای زمان حاضر نیز جریان دارد، این انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت و همه می‌‌دانند به کمک ولی فقیه توانسته‌‌ایم در این 40 سال انقلاب را زنده نگاه داریم و آن را در سطح جهان توسعه دهیم.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب این کشور مورد هجوم دشمن از خارج و منافقان از داخل قرار گرفت، اما به رهبری امام خمینی(ره) و آیت الله خامنه‌‌ای توانستیم از این بحران‌ها موفق و پیروز خارج شویم، اکنون به شکرانه الهی همه مطیع و همراه رهبری و ولایت فقیه هستیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: البته تعداد کمی هم هستند که ضد نظام حرکت می‌کنند و می‌‌خواهند ستون این انقلاب را بیندازند، اینان هرگز نخواهد نتوانست، یعنی ملت شریف ایران هرگز نمی‌گذارند تا بیگانگان به انقلاب ضربه بزنند.

وی عنوان کرد: وحدت عامل رشد و تفرقه عامل سقوط است، امت مسلمان در زمان حیات پیامبر(ص) متحد شدند و به دنبال آن به پیروزی و پیشرفت‌‌های زیادی دست یافتند، اما بعد از ایشان بین امت تفرقه افتاد و از سوی دشمن ضربه خوردند.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: ما هم باید مراقب باشیم تا بین مردم و مسئولان تفرقه ایجاد نشود، همه باید بر اساس وحدتی که قرآن آن را تعریف کرده حرکت کنیم، این وحدت به سادگی ایجاد نمی‌‌شود، باید صبر داشت، به دیگران توهین نکرد، شایعه ایجاد نکرد، به دیگران دروغ نسبت نداد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: اکنون دشمنان ایران برای نابودی انقلاب خیز برداشته‌‌اند، اما باید بدانند که با وحدت مردم ایران هرگز به این آرزو نمی‌رسند.

وی با اشاره به اینکه مومنان باید به وعده‌‌های خدای متعال ایمان داشته باشند، عنوان کرد: اگر به وعده‌‌های خدا اعتماد نداشته باشیم، زمینه گمراهی و ضلالت ما فراهم خواهد شد، متاسفانه اکنون بعضی‌‌ها فقط می‌‌خواهند بین مردم ناامیدی ترویج دهند، در حالی که وضعیت کشور آن جوری که این‎ها می‌گویند نیست، یقینا با اتحاد مردم و مسئولان و توکل به خدا وضعیت عالی می‎شود.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: