قرار است با راه‌اندازی یک تصفیه خانه محلی بوی نامطبوع ورودی شهر مشهد از میان برود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، طرق یکی از ورودی‌های شهر مشهد است که زائرانی که از مسیر نیشابور وارد شهر می‌شوند عمدتا از این مسیر برای تشرف به مشهدمقدس استفاده می‌کنند.

اما یکی از مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد این است که معمولا بلافاصله پس از ورود به شهر مشهد بوی فاضلاب به مشام می‌رسد و تصویر خوبی از شهر مشهد در ابتدای ورود به این شهر در اختیار زائر و مسافر و گردشگر قرار نمی‌دهد.

از سال‌ها قبل در این زمینه رسانه‌ها نکاتی را در این زمینه گوشزد شده بودند و خواستار این بودند که بوی فاضلاب در ورودی شهر مشهد با اقدامات مدیریت شهری از میان برود و در روزهای اخیر اخبار خوشی در این زمینه به گوش رسیده است.

خلیل الله کاظمی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در این زمینه می‌گوید: بعضا فاضلاب‌های خانگی ساکنان اطراف مسیر طرق به ویژه در شهرک سیدی و بولوار صبا در مسیر کال پارک طرق جاری می‌شود و همین مسئله سبب شده تا این منطقه با بوی ناخوش فاضلاب دست و پنجه نرم کند. این فاضلاب در مسیر شهرک عسکریه و همچنین پارک غدیر به جریان می‌افتد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه می‌دهد: همین مسئله سبب می‌شود تا در سراسر این مسیر بوی نامطبوعی به مشام برسد و البته این با وجودی است که بسیاری از ساکنان این مناطق در منازل خود دارای چاه جذبی هستند اما بازهم این فاضلاب‌ها در مسیر پارک غدیر و یا شهرک عسکریه رهاسازی می‌شود.

کاظمی می‌گوید: یکی از راهکارهایی که در زمینه مقابله با بوی نامطبوع این مسیر وجود دارد این است که از طریق راه‌اندازی تصفیه خانه محلی با این مسئله مقابله شود و مکان فعلی این تصفیه خانه در ضلع جنوبی پارک طرق است و البته همیاری آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب نیز با شهرداری مشهد وجود دارد تا با راه‌اندازی این تصفیه خانه محلی با بوی نامطبوع ورودی مشهد مقابله شود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: