همزمان با دهه ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیر خم، روضه منوره رضوی طی آیینی با شکوه غبارروبی شد.

به گزارش ثامن پرس؛ حوالی ساعت هفت صبح 23 شهریورماه، مراسم غبارروبی روضه منور رضوی در فضایی سرشار از معنویت و با حضور حضرات آیات امامی کاشانی، موسوی خلخالی، اشرفی شاهرودی، علم الهدی و رئیسی، علما و استادان برجسته حوزه علمیه، جمعی از جانبازان و خانواده معزز شهدا و همچنین مدیران کشوری، استانی و آستان قدس رضوی آغاز شد.

در ابتدای این مراسم، همزمان با طنین انداز شدن نوای ملکوتی کلام وحی با تلاوت آقایان اشرفی، شجاع و حسینی؛ قاریان بین المللی بارگاه منور رضوی، درهای ضریح منور حضرت رضا(ع) گشوده و نذورات آکنده از عشق و ارادت زائران بهشت خراسان، از ضریح مطهر خارج شد.

قرائت فرازهای زیارت امین الله توسط محمد عطاپور بخش بعدی این مراسم بود که با حضور حضرات آیات امامی کاشانی، موسوی خلخالی، اشرفی شاهرودی، علم الهدی و رئیسی در ضریح منور و غبارروبی مشبک ها و فضای داخل ضریح مطهر حضرت رضا(ع) همراه شد.

در ادامه این مراسم نیز ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)؛ رضا قانع، ابوالفضل مشکینی، هادی الهی، احمد واعظی و سیدجعفر ماهرخسار به مرثیه سرایی و مدیحه خوانی در وصف حضرت فاطمه زهرا(س)، سید الشهدا(ع) و حضرت رضا(ع) پرداختند.

همزمان با مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت(ع) نیز آیین غبارروبی ادامه یافت و سنگ مضجع منور رضوی نیز با گلاب ناب شست و شو داده شد.

در پایان این مراسم، غبار متبرک روضه منوره رضوی، توسط تولیت آستان قدس رضوی به حضار اهدا شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: