رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد از جانمایی ۵۴٠ ایستگاه صلواتی در ایام دهه کرامت در این کلان‌شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید مجتبی منتظری با بیان اینکه جشن‌های دهه کرامت با محوریت محلات مشهد برگزار می‌شود، اظهارکرد: امسال در دهه کرامت با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ویژه‌برنامه‌های خاصی را که نشاط اجتماعی به همراه دارد دنبال خواهیم کرد .

وی با اشاره به حرکت مردمی برای آذین‌بندی محلات که سال‌هاست نیمه شعبان در تهران -از سوی هیئتی‌ها و مردم محله- انجام می‌شود، گفت: این موضوع یکی از اهدافی است که ما نیز آن را دنبال می‌کنیم تا آذین‌بندی محلات در ایام نورانی دهه‌کرامت از سوی شهروندان انجام گیرد.

رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد تأکید کرد: در سال اول وسایل آذین‌بندی از سوی شهرداری به مردم ارائه می‌شود اما آذین‌بندی از سوی مردم انجام می‌گیرد. در این راستا شهرداری بسته‌هایی حمایتی را برای این منظور در نظر گرفته است.

منتظری با بیان اینکه حداقل ٨٠ محله در دهه کرامت محله‌آرایی می‌شود، گفت: هیئت‌هایی که با شورای اجتماعی محله خود ارتباط برقرار کنند، سه بسته حمایتی اطلاع‌رسانی شهرآرا محله، بن ۵٠٠ هزارتومانی خرید وسایل آذین‌بندی و همچنین هرگونه تسهیل را که لازم باشد، از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: قرار است در هر منطقه جشنی هم برای دهه کرامت برگزار شود که مقرر شده است از ظرفیت یک هیئت بزرگ آن منطقه برای برگزاری آن جشن استفاده شود.

در ادامه این نشست رئیس شورای هیئت‌های مذهبی مشهد نیز با بیان اینکه وجه‌تمایز مشهد با دیگر شهرهای کشور، حرم مطهر رضوی است، اظهار کرد: با نظم شهری و ساماندهی تبلیغات شهری مخالف نیستیم اما باید زیرساخت‌هایش فراهم شود. اکنون برخی از زیرساخت‌های مورد نیاز فراهم‌ شده است اما می‌تواند زیباتر از این باشد.

طباطبایی افزود: امسال۵۴٠ جای مشخص برای ایستگاه‌های صلواتی که قبلا خود دغدغه‌ای برای شهر و شهرداری بود جانمایی شده است و این ایستگاه‌ها ساماندهی شده‌اند .

 

 

به نقل از شهرآرا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: