جزیره دورافتاده نائورو در جنوب شرق آسیا که محل نگهداری پناه‌جویان بسیاری است، به دلیل سو‌ء استفاده از حقوق کودکان پناه‌جو باید پاسخ‌گوی جلسه دادگاه بین‌المللی در ژنو باشد.

به گزارش ثامن پرس؛ سازمان ملل در جلسه استماعی، نائورو را به دلیل نقض قوانین بین‌المللی و رفتار ناشایست با کودکان پناه‌جو احضار می‌کند.

به نوشته گاردین، کمیته 73 حقوق کودک روز سه‌شنبه در ژنو تشکیل جلسه داده و بار دیگر نائورو به دلیل داشتن بیش از 2 هزار پرونده فاش شده مربوط به سوء استفاده از کودکان و آسیب‌هایی که به کودکان وارد کرده‌اند، باید پاسخگو باشد.

کمیته سازمان ملل از هیئت نائورو خواسته در این جلسه استماع حاضر شود و توضیح دهد برای محافظت از کودکان پناه‌جو چه اقداماتی در این جزیره انجام شده است.

یکی از مسایلی که در جلسه امروز بدان پرداخته خواهد شد، تمرکز بر مرکز پناه‌جویان استرالیا است که در نائورو برپا بود. در سندی آمده است اکثر دختران زیر 15 سال که در این مرکز نگه‌درای می‌شوند مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

دادگاه از نائورو می‌خواهد توضیح دهد چه اقداماتی در راستای جلوگیری از وقوع دوباره چنین حوادثی اندیشیده شده است و چه اقداماتی برای کمک به کودکان آسیب‌دیده انجام گرفته است.

«چارماین اسکاتی» وزیر خارجه نائورا در راس هیئتی است که امروز در دادگاه ژنو حاضر می‌شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: