طرح قرآنی "سراج الله" در آستانه میلاد امام رضا(ع) همزمان با حرم مطهر رضوی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مدیر مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت:  این طرح قرآنی در شب میلاد امام رضا(ع) پس از نماز مغرب و عشاء حرم مطهر رضوی به‌صورت هم‌زمان در مساجد و بقاع متبرک سراسر کشور برگزار  و ثواب آن به محضر امام رضا(ع) اهدا می‌شود.

حجت‌الاسلام سید مسعود میریان افزود: در طرح "سراج الله" از سوره مبارکه زلزال تا سوره ناس به‌صورت دسته‌جمعی قرائت  و پیش‌بینی می‌شود با حضور عاشقان اهل‌بیت( علیهم السلام) در محل‌های اجرای طرح بیش از 50هزار تلاوت انجام شود.

وی گفت: بسط فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن و گسترش فرهنگ تلاوت و تدبر در آیات قرآن کریم  از اهداف برگزاری این طرح ملی است.

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی افزود: معرفی و گسترش طرح ملی 1452(برگ زیتون) که با هدف بهره مندی مخاطبان از امکانات فضای مجازی و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش‌های معنوی ومشارکت نهادهای قرآنی کشور اجرا می شود از دیگر اهداف اجرای طرح ملی قرآنی "سراج الله" است.

حجت‌الاسلام میریان افزود:  سازمان اوقاف و امور خیریه، مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، رادیو قرآن، شبکه قرآن و معارف سیما، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت و برخی موسسات فرهنگی هنری آستان قدس رضوی در این طرح مشارکت می کنند.

سراج به معنی چراغ و قرآن نیز چراغی است که گمراهان را راهنمایی و سرگشتگان را به راه راست هدایت می‌کند؛ هشتمین خورشید امامت نیز به این علت ‌ "سراج الله" لقب گرفته است  که محبان و ارادتمندان حضرتش با سپردن خویش به ایشان به سرمنزل مقصود می‌رسند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: