مسن ترین دونده جاده ولایت که چند روز پیش در شهرستان اقیلد دچار حادثه شده بود، درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، اصغرریگى که در همه دوره هاى جاده ولایت حضور داشت، در سانحه تصادفى که چند روز پیش رخ داد، به کما رفت و دیروز به دیار باقى شتافت. شادروان ریگى، از دونده هاى باسابقه دوومیدانى استان و از ورزشکاران بنام ارتش بود که پس از سال ها خدمت در این نهاد مقدس بازنشسته شده بود. وى در زمان فوت 59 سال داشت و در آخرین سالى که توانست در مسیر جاده ولایت گام بردارد، همچون سال هاى گذشته فعال، خوش اخلاق و مردم دار بود.

حادثه اى که منجر به فوت مرحوم ریگى شد، در عصر روز 22 تیرماه اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که کاروان در مسیر محل استقبال قرار گرفته بود که ناگهان موتورسیکلتى با دو سرنشین از کوچه فرعى به انتهاى کاروان نزدیک شد و با مرحوم به شدت برخورد کرد. بلافاصله بعد از این حادثه، ریگى که به شدت از ناحیه سر آسیب دیده بود، به بیمارستان آباده منتقل شد و متأسفانه پس از سه روز، بعد ازظهر دیروز در بیمارستان آباده درگذشت. سرهنگ ریگى از بنیان گذاران کاروان جاده ولایت بود و در 9 سال برگزارى این کاروان حضورى مؤثر در برنامه ریزی هاى قبل و بعد از برگزارى کاروان داشته است. از افتخارات این دونده می توان به حضوردر تمام دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه هاى حق علیه باطل اشاره کرد. شادروان ریگى متولد 1338 بود و پنج فرزند از او به یادگار مانده است. مهدى هوشیاران، از همراهان او، که هر 9 سال را کنار هم در جاده ولایت دویدند، دراین رابطه

گفت: سال گذشته سرهنگ ریگى مسابقه دو برگزار کرد و تمامى مدالها و کاپ هاى قهرمانى خود را بین شرکت کنندگان تقسیم کرد و هیچ چیز براى خود نگه نداشت.

ادامه مسیر کاروان جاده ولایت

با اینکه حادثه تلخ درگذشت مرحوم ریگى، کل کاروان را تحت تأثیر خود قرار داده و موجب ناراحتى و افسردگى همگان شده بود، دوندگان جاده ولایت به مسیر خود ادامه دادند. آنها در دهمین روزاز کاروان جاده ولایت در چند مراسم فرهنگى حضور پیدا کردند.

صبح دیروز، اعضاى کاروان جاده ولایت در مراسم آزادى دو مددجوى کانون اصلاح و تربیت حاضر شدند و رنگ وبوى معنوى به این مراسم بخشیدند. در این مراسم که با محوریت دهه کرامت و استقبال از کاروان جاده ولایت برگزار شد، گروهى از مددجویان کانون اصلاح و تربیت یزد به اجراى شعرخوانى براى على بن موسى الرضا (ع) پرداختند. در پایان مراسم از طرف کاروان جاده ولایت نبات و نمک متبرک به مددجویان و مسئولان حاضراهدا شد. دراین مراسم، رئیس شوراى شهر یزد، مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان یزد و تنى چند از مسئولان شهرى و استانى یزد حاضربودند. پس ازاین برنامه دوندگان کاروان در مؤسسه خیریه کودکان سرطانى محک حاضر شدند و به عیادت این کودکان رفتند. در این مراسم پس از قرائت زیارت خاصه امام رضا(ع) و مدح این امام همام، کودکان و والدین از پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) تبرک جستند و به آن ها نبات و نمک متبرک آستان قدس رضوى اهدا شد. همچنین در این مراسم سید عباس حسینى، یکى از دوندگان کاروان جاده ولایت، که مجرى کودک است، به اجراى برنامه شاد و مفرح کودکانه پرداخت و باعث ایجاد شورونشاط میان کودکان و خانواده ها شد.

عصر دیروز نیز تنى چند از دونده ها به دیدار یکى از خانواده هاى شهید شهر یزد رفتند. دوندگان کاروان جاده ولایت صبح امروز شهر یزد را به مقصد بافق ترک کردند.

 

به نقل از شهرآرا

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: