بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده در سازمان حج و زیارت استان خراسان رضوی حدود 11هزارنفر متقاضی سفر به حج تمتع تائید شده که بیانگر این است که خراسان رضوی، بیشترین آمار را در کل کشور دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رضادرگاهی معاون حج و زیارت استان خراسان رضوی با بیان اینکه نخستین گروه از حجاج خراسانی روز5شنبه28تیر به سرزمین وحی اعزام می شوند ،می گوید: اعزام زائران حج تمتع خراسان رضوی به سرزمین وحی از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد راهی شهرمدینه خواهندشد.

وی تعداد کاروان‌های حج را 79 کاروان اعلام کرده و اظهار می دارد: برای تمامی مدیران، روحانیون، افراد معین و عوامل کاروان‌ها،کارت بهداشت و گواهی سلامت صادرشده است و تمام آزمایش‌ها و معاینات مربوط به این افراد توسط کمیسیون پزشکی انجام و تائید شده است. بر این اساس تمام عوامل ستادی مکه و مدینه و پزشکانی که در مدینه منوره مستقر می‌شوند به آنجا اعزام شده‌اند و بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده صد در صد برنامه‌ها اجرایی شده است.

به گفته وی،از تعداد کل حجاج،حدود6هزارنفر زائر مشهدی در قالب 42کاروان سازماندهی شدند و حدود 5هزارنفر نیز زائران شهرستانی هستند که در قالب 37کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

وی در خصوص میزان ارز مسافرتی برای مسافران سرزمین وحی  خاطرنشان می کند: بر اساس اعلام بانک مرکزی، میزان ارز مسافرتی به هر زائر حج تمتع ۲۰۰ دلار ارز مسافرتی تعلق می‌گیرد که زائران می‌توانند با  در دست داشتن کارت ملی  و مراجعه به شعب بانک ملی ارز خود را دریافت کنند.

 

به نقل از شهرآرا

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: