تیم دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در مسابقات بین‌المللی فرمول یک دانشجویی ایتالیا موفق به‌کسب عنوان تیم بیست‌وسوم در میان 88 تیم و اولین تیم سال اولی این دور از مسابقات شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از پایگاه خبری دانشگاه فردوسی مشهد، تیم دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در مسابقات بین‌المللی فرمول یک دانشجویی کشور ایتالیا موفق به‌کسب عنوان بهترین تیم سال اول این دور از مسابقات شد.

این تیم که صبح پنج شنبه در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد مورد استقبال مسئولان دانشگاه فردوسی قرار گرفت، گروهی پنج نفره از دانشجویان این دانشگاه بودند که برای اولین بار در این مسابقات با خودرو «سورنا» که مراحل طراحی و ساخت آن در دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده بود، شرکت کرد.

در این مسابقات، 88 تیم از 82 دانشگاه مختلف جهان که در شهر وارانوی ایتالیا به‌مدت پنج روز برگزار شده بود، شرکت کردند، تیم دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با شرکت در مسابقات موفق شد، رتبه اول تیم سال اولی را کسب کند.

همچنین تیم دانشجویی دانشگاه فردوسی در تست اگزوز موفق به‌کسب رتبه اول شد و در تست بازرسی‌های فنی، رتبه دوم را کسب کرد.

دیگر رتبه کسب شده توسط این تیم در بخش سوخت و بازدهی بود که رتبه سوم را به‌دست آورده است.

تیم دانشجویی فرمول یک دانشگاه فردوسی مشهد در بخش تست خستگی که سخت‌ترین بخش این مسابقات است، رتبه چهاردهم را به‌دست آورد و در در میان 88 تیم شرکت کننده در این مسابقات، در جایگاه بیست‌وسوم ایستاد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: