طبق اعلام مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان رضوی از هشت جایگاه غیراستاندارد موجود در استان، ۶ مورد پلمب و به دو جایگاه دیگر برای استانداردسازی مهلت هشت‌روزه داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا جمیع با بیان اینکه از ١٨٩ جایگاه فعال CNG استان، حدود ١٣۴ جایگاه در مشهد وجود دارد، گفت: مشهد اکنون جایگاه CNG غیراستاندارد فعال ندارد.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی با استانداردسازی ١٧٩ جایگاه CNG حدود ٩٠ درصد از جایگاه‌های خود را استانداردسازی کرده است، به مقام نخست استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: هوشمندسازی جایگاه‌های CNG آغاز شده است تا قابلیت خودروها برای سوخت‌گیری در بدو ورود به جایگاه‌ها احراز شود.

محمد مقدوری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی، هم در جلسه کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه برای استانداردسازی خودروهای دوگانه‌سوز خط‌و نشان کشید و دستگاه‌های ذی‌ربط را در قبال حوادث محتمل مسئول دانست. قطع کامل گاز جایگاه‌های غیرفعال و غیراستاندارد مصوبه جلسه کارگروه استاندارد استان بود. اجرای استاندارد ملی ١۶ هزار (معاینه فنی موتورخانه‌های دستگاه‌های دولتی) نیز موضوع دیگری بود که در جلسه کارگروه استاندارد استان مطرح و مقرر شد که تیمی مرکب از نمایندگان دفترفنی استانداری، نظام مهندسی ساختمان، شرکت گاز و اداره کل استاندارد وضعیت استاندارد موتورخانه‌های ادارات را از امروز مورد بررسی قرار دهند.

 

به نقل از شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: