مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار 8 عنوان کتاب جدید با محوریت امام رضا(ع) همزمان با دهه کرامت و ایام میلاد باسعادت هشتمین امام شیعیان، علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) توسط این انتشارات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی گفت: 8 عنوان کتاب جدید با محوریت امام رضا(ع) همزمان با دهه کرامت و ایام میلاد باسعادت هشتمین امام شیعیان، علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) توسط انتشارات به‌نشر منتشر شد.

مدیرعامل به‌نشر اظهار کرد: «ستاره من»، «صبح روز عید»، «حرم پر از آینه بود»، «جایگاه هدایتی امام رضا(ع)»، «الگوی کاربردی مناظره»، «ستاره‌ها می‌خندند»، «شوق زیارت» و «گوهریه» عناوین این هشت جلد کتاب جدید است که به‌مناسبت دهه کرامت و میلاد حضرت رضا(ع) منتشر شده است.

وی یادآور شد: سه عنوان کتاب «ستاره من»، «صبح روز عید» و «حرم پر از آینه بود» برای گروه سنی کودکان و در قالب کتاب‌های پروانه منتشر شده و پنج عنوان باقی‌مانده برای مخاطبان عمومی و بزرگسال روانه بازار شده است.

سعیدی خاطرنشان کرد: «ستاره من» مجموعه 40 داستان بازنویسی شده از زندگی ثامن‌الحجج(ع) و به‌قلم «ناصر نادری» است، این کتاب برگرفته از منابع معتبر شیعه است و سیر تاریخی زندگی حضرت از زمان تولد تا ماجرای رسیدن ایشان از مدینه به مرو و زمان شهادت ایشان را با نثری ساده و روان برای کودکان روایت می‌کند.

مدیرعامل به‌نشر «صبح روز عید» به‌قلم «حمیدرضا شاه‌آبادی» را به‌عنوان یکی دیگر از عناوین رضوی جدید معرفی کرد و گفت: این اثر خواننده را با گوشه‌ای از زندگی امام هشتم(ع) آشنا می‌کند که از نگاه برده‌ای نقل می‌شود که خود یکی از سپاهیان خلیفه است و هیچ شناختی از امام ندارد، نویسنده در این اثر تفاوت نگاه این برده را با آنچه که مردم عادی می‌بینند، روایت می‌کند.

وی ادامه داد: «حرم پر از آینه بود» نیز یکی دیگر از کتاب‌های رضوی به‌نشر است که در قالب کتاب‌های پروانه این انتشارات منتشر شده و حاوی اشعار رضوی کودکانه بوده که توسط «منیژه هاشمی» سروده شده است. 

سعیدی با اشاره به‌اینکه «جایگاه هدایتی امام رضا(ع)» و «الگوی کاربردی مناظره» نیز دو عنوان دیگر کتاب‌های تولیدشده به‌نشر در دهه کرامت امسال هستند؛ افزود: این دو کتاب از آثار شایسته چاپ جشنواره «کتاب سال رضوی» است که توسط به‌نشر با همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی منتشر شده است. 

مدیرعامل به‌نشر اضافه کرد: «نجمه رشیدی‌کیا» به‌عنوان نویسنده در کتاب «جایگاه هدایتی امام رضا(ع)؛ در برون‌رفت از بحران‌های اعتقادی» ابتدا با معرفی مهم‌ترین ویژگی‌های عصر رضوی و سپس بیان چالش‌های اعتقادی رایج در آن زمان سعی کرده است، فضای اعتقادی حاکم بر آن دوران را روشن کند و در نهایت بر پایه این تصویر، شیوه‌های عملکرد ایشان را با توجه به‌روایات اعتقادی رسیده از ایشان بیان کند. 

سعیدی بیان کرد: «الگوی کاربردی مناظره» نیز برگرفته از مناظرات امام رضا(ع) به‌قلم «فریبا رضازاده کهنکی» است که نویسنده در آن به‌دنبال یافتن پاسخ این سؤال است که «چه اصول و ویژگی‌هایی بر مناظره‌های امام رضا(ع)» حاکم بوده است که ایشان توانستند فرد پیروز همه آنها باشد و این مناظره‌ها دربردارنده چه نتایجی بوده است؟»

وی «ستاره‌ها می‌خندند»، «شوق زیارت»  و «گوهریه» را نیز سه عنوان دیگر این فهرست برشمرد و با اشاره به‌اینکه این کتاب‌ها با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شده است؛ افزود: «ستاره‌ها می‌خندد» دربرگیرنده قصه‌های رضوی است که توسط «حمیدرضا سهیلی» به‌رشته تحریر در آمده و داستان‌هایی با عناوین لب‌های تشنه، اشتیاق زیارت، ایثار، سوار سرنوشت، بهای شفا و بارش باران اشک را شامل می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر با بیان اینکه کتاب «شوق زیارت» به‌کوشش «میثم رنجبر» و به‌همت انجمن ادبی رضوی گردآوری شده است؛ تصریح کرد: این اثر مجموعه شعرهای رضوی شاعران استان مازندران همچون علیرضا دهرویه، محمد پورمرادی، حامد خادمیان، الهام قریشی و نرگس خندان است.

سعیدی ادامه داد: «گوهریه» نیز دربرگیرنده اشعار گوهر قاجار(شمسه‌الشعرا) در نعمت و منقبت پیامبر اکرم و خاندان ایشان از جمله حضرت رضا(ع) است که به‌اهتمام سیدهادی میرآقایی و منیره موسوی اصفهانی گردآوری شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: