حرم امام رضا(ع) در سالروز ولادت باسعادت آن امام همام غرق در شادی و مملو از حضور زائران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حرم منور رضوی در سالروز ولادت امام رضا(ع) غرق در نور و سرور و شادی است و زائران و مجاوران از سراسر ایران خود را به بارگاه منور رضوی رسانده‌اند تا سالروز ولادت آن امام همام را به محضر ایشان تبریک بگویند.

چندین هزار خادم در این روز فرخنده لباس نوکری بر تن کرده تا به زائران حضرت شمس‌الشموس خدمت کنند و از سوی دیگر شبکه‎های رسانه ملی و جهانی نیز به‌صورت زنده در حال انعکاس حال و هوای با صفای حرم امام مهربانی‎ها هستند تا این صحنه‎های شادی و معنوی را برای جهانیان به نمایش بگذارند. بهشت ایرانیان امروز مملو از عاشقان و ارادتمندان به ساحت پاک خاندان پیامبر نیکو گفتار است.

گوشه گوشه صحن و سراهای حرم منور رضوی را اگر بنگری، زائری را می‌بینی که چشم بر ضریح منور و مطهر امام رضا(ع) دوخته و آرام آرام نجوا می‌کند؛ حرم امام رضا(ع) امروز بسیار شلوغ است اما هنوز هم می‌توانی گوشه‌ای دنج و خلوت بیابی و با آقای خود راز و نیاز کنی.

به هر کجای بارگاه رضوی که در این روز می‌نگری سراسر نور است و آذین بندی شده. سراسر نجوا و دعا و عبادت است و تضرع. اشک شوق بر چشم تک‌تک زائرانش دیده می‌شود و همه شادمان و مسرور هستند که در این روز نورانی و پربرکت در بارگاه منور رضوی حضور دارند و جمعیت هر لحظه افزوده می‌شود.

خادمان امام مهربانی‌ها نیز در این روز مبارک و فرخنده، متفاوت‌تر و پرشورتر از دیگر ایام در تکاپو خدمت‌رسانی به میهمانان آقا هستند و خستگی کار را در شلوغی ولادت امام رضا(ع) متوجه نمی‌شوند؛ هر کدام به نوعی در حال خدمتند.

خادمان کفشداری ساعت‌ها سرپا ایستاده، با تبسم و گشاده‌رویی در حال دریافت و تحویل کفش زائران هستند و حضور آنها را به مشهد و حرم خوش‌آمد می‌گویند. سمت دیگری از حرم در کنار ایوان بزرگ صحن انقلاب، خادم انتظامات با اشاره دست، زائران را برای پابوسی حضرت و یا به سمت پنجره فولاد راهنمایی می‌کنند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: