رئیس کانون انجمنهای صنفی کارفرمایی کامیونداران خراسان رضوی گفت: هم اکنون رانندگان و کامیونداران در این استان به روال عادی مشغول کار هستند که شاهد آن آمار روزانه صدور بارنامه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رضا تیموری افزود: رانندگان و کامیونداران خراسان رضوی هیچگونه تجمع و اعتراضی ندارند زیرا پس از اعلام مطالبات صنفی و سراسری کامیونداران طی ماههای گذشته این خواسته ها در سطح سه قوه در کشور در حال پیگیری است.

وی به فعالیت دو 'سالن اعلام بار' در مشهد و نیشابور اشاره و بیان کرد: توزیع عادلانه بار در مراکز توزیع بار کشور خواسته اصلی کامیونداران است و اگر این موضوع از ابتدا رفع می شد 90 درصد مشکلات صنف کامیوندار هم اکنون وجود نداشت.

رئیس کانون انجمنهای صنفی کارفرمایی کامیونداران خراسان رضوی ادامه داد: باید فرایند عرضه بار برای کامیونداران از یک کانال و از مسیر سالن اعلام بار انجام شود. در مشهد تا 10 روز پیش این روند بسیار ضعیف انجام می شد اما طی روزهای اخیر وضعیت اعلام بار نسبت به قبل بهتر شده است.

وی گفت: وقتی در موضوع اعلام بار هرج و مرج حاکم باشد کرایه واقعی به راننده پرداخت نمی شود لذا برخی به دنبال عدم فراهم شدن زیرساختها در زمینه اعلام همه بارها در 'سالن اعلام بار' هستند. رانندگان با دریافت بار از 'سالن اعلام بار' و بدون واسطه دلال دست کم 30 درصد بیشتر کرایه بار می گیرند زیرا در روشهای دیگر عرضه بار این مبلغ را باید به دلالان و واسطه ها بپردازند.

مسئول انجمن صنفی کامیونداران شهرستان نیشابور نیز به خبرنگار ایرنا گفت: طی روزهای اخیر هیچ اعتراض و اعتصاب صنفی از سوی کامیونداران نیشابوری صورت نگرفته است. وقتی مطالبات صنفی و بر حق رانندگان ازسوی مسئولان پذیرفته شده و در حال پیگیری است دلیلی برای اعتصاب وجود ندارد.

مهدی سیدحسینی افزود: روزانه 400 تا 500 برگ بارنامه در نیشابور صادر می شود که بین 100 تا 150 مورد آن مربوط به مجتمع فولاد نیشابور است. صدور بارنامه برای حمل فولاد از ابتدا در پایانه بار نیشابور انجام می شد و این روند تاکنون ادامه دارد اما فقط بارهای کارخانه فولاد در 'سالن اعلام بار' عرضه می شود و حدود 350 بارنامه خارج ازاین کانال صادر می شود.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: