مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز گفت: بطور میانگین روزانه شش هزار و 500 تا هفت هزار فقره بارنامه حمل و نقل کالا در این استان صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ابراهیم نصری افزود: دیروز شش هزار و 500 برگ، روز نخست مرداد پنج هزار و 850برگ و 31 تیر ماه شش هزار و 400 برگ بارنامه در سراسر خراسان رضوی صادر شده که در فصل جاری رقم خوبی برای استان محسوب می شود.

وی همه شایعات بی اساس پیرامون کاستی فعالیت رانندگان ناوگان حمل و نقل را در خراسان رضوی تکذیب و بیان کرد: عوامل ضدانقلاب و وابسته به خارج تصویر چند کامیون متوقف شده در یک قهوه خانه بین راهی و یا کامیونهای در انتظار بار در مراکز تحویل بار را به عنوان کذب اعتصاب رانندگان و تعطیلی حمل و نقل نشان می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: کامیونداران جزو پایبندترین اقشار جامعه به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی هستند که در دوران جنگ تحمیلی و بازسازی و پس از آن رشادتهای زیادی در این راه از خود نشان داده اند و از طرفی در مقاطع مختلف از جمله هدفمندی یارانه ها بیشترین فشار اقتصادی را تحمل کرده اند.

وی گفت: خواسته های صنفی رانندگان که طی ماه گذشته با مسئولان کشوری مطرح شده در حال پیگیری و انجام است و تاکنون 80 درصد مطالبات به حق این صنف زحمتکش محقق شده است. در حقیقت می توان گفت اقداماتی که باید برای آنان طی یک دهه صورت می گرفت طی 45 روز گذشته انجام شده است.

نصری افزود: گرچه هم اکنون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فراتر از وظایفش، به بخش تامین لوازم یدکی از جمله لاستیک ورود کرده اما رفع همه مشکلات رانندگان نیازمند توجه و همکاری تمام متولیان امر از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، دارایی، تامین اجتماعی و دیگر نهادهای دولتی مرتبط است.

وی به مشکل تامین لوازم یدکی رانندگان نیز اشاره و بیان کرد: این موضوع تحت تاثیر شرائط عمومی اقتصاد و افزایش غیرواقعی قیمت کالاها قرار گرفته است. نباید قیمت لوازم یدکی بر اساس قیمتهای غیرواقعی بازار سنجیده شود.

490 شرکت حمل و نقل کالای داخلی و بین المللی در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند. از این تعداد 276 شرکت در حوزه حمل و نقل داخلی خدمت می کنند. پارسال افزون بر 30 میلیون تن بار توسط 40 هزار راننده با 37 هزار وسیله نقلیه در حوزه حمل و نقل بار جاده ای بخشهای داخلی و بین المللی از خراسان رضوی جابه جا شد.

 

 

به نقل از ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: