ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین کالاهای صادراتی در خراسان رضوی در ۴ ماهه ابتدایی امسال زعفران، کفپوش‌های منگوله باف و سیب تازه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، امید جهانخواه اظهار داشت: بر اساس نتایج حاصل از آمار کارشناسی نشده میزان صادرات کالا از گمرکات خراسان رضوی در طول 4 ماهه ابتدایی امسال معادل 849 هزار تن و به ارزش 21 میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد:  این میزان نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته  19 درصد و در ارزش دلاری 29 درصد رشد داشته و باید گفت که وزن و ارزش دلاری کالاها در مدت زمان مشابه در سال گذشته 712 هزار تن و 588 میلیون دلار بوده است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی تصریح کرد: از مجموع ارزش صادرات غیرنفتی در 4 ماهه امسال 2 میلیون و 744 هزار دلار از محل تجارت چمدانی و رقم 28 میلیون و 42 هزار دلار نیز از محل بازارچه‌ای مرزی دوغارون و باجگیران بوده است.

جهانخواه تأکید کرد: در 4 ماهه سال 97 میزان واردات استان 114 هزار تن و به ارزش بالغ بر 312.8 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل از نظر وزن 11 درصد و از نظر ارزش 12 درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ارقام بالا تراز بازرگانی خراسان رضوی در 4 ماهه ابتدایی امسال مثبت و معادل 588 میلیون دلار است و باید گفت مهم‌ترین کالاهای صادراتی درخراسان رضوی زعفران، کفپوش‌های منگوله باف و سیب تازه بوده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: