وزیر نیرو درباره مسئله انتقال آب از سواحل مکران به استان خراسان اظهار نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رضا اردکانیان ظهر امروز در همایش چالش‌های آب در شرق کشور اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در حوزه تصمیم‌گیری در زمینه منابع آبی این است که تصمیمات نهادها و عملکرد آنها باید با یکدیگر همسو باشد و در این حوزه هم‌افزایی صورت بگیرد.

وزیر نیرو بیان کرد: در حوزه منابع آبی باید از ظرفیت و تجارب گذشتگان به درستی استفاده کنیم و در این حوزه باید مطالعات آینده پژوهی را نیز مدنظر قرار دهیم.

اردکانیان با اشاره به طرح مسئله انتقال آب از سواحل مکران به استان خراسان خاطرنشان کرد: برای تحقق این مسئله باید تمامی جوانب امر سنجیده شود زیرا مسئله انتقال آب دارای مسائل اجتماعی متعدد است و بر زندگی مردم آن منطقه اثر می‌گذارد بنابراین طرح انتقال آب باید سنجیده و معقول باشد.

وزیر نیرو  در ادامه با اشاره به وضعیت نامتوازن بارش‌ها در مناطف مختلف کشور خاطرنشان کرد: با وجود این اتفاق باید جمعیت مناطق مختلف کشور حفظ شود زیرا این ایده که حیات هر منطقه باید به اندازه نزولاتش باشد نادرست است.

اردکانیان تصریح کرد: تصمیماتی که در همایش‌ها در حوزه منابع آبی لحاظ می‌شود باید به نحوی باشد که اثرگذار باشد و صرفا نباید به دنبال این باشیم که بار روانی مشکلات موجود را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تصمیمات در حوزه منابع آب باید با هم‌افزایی میان تمامی نهادها و دستگاه‌‌ها باشد و اهداف کوتاه مدت و میان مدت نیز در این زمینه ترسیم شود. مسئله آب یک دغدغه مشترک است که با زندگی ما ارتباط دارد و علاوه بر اینکه باید به دنبال سازگاری باشیم باید در این حوزه مدیریت و دغدغه مشترک نیز داشته باشیم.

اردکانیان افزود: وزارتخانه‌های مختلف نیز در حوزه مقابله با کم آبی و اجرای طرح‌های آبی باید از تمامی ظرفیت‌‌های خود در استان‌ها استفاده کنند و در طرح‌‌های آمایش استانی نیز باید مسئله آب به عنوان یک محور اساسی مدنظر قرار گیرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: