دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه سابق بر این ادعای ما این بود که کارگر با حقوق خود ۱۰ روز می‌تواند زندگی کند، گفت: هم اکنون باید گفت که حقوق کنونی کارگر به زحمت تا ۵ روز می‌تواند پاسخدهی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، هادی ابوی اظهار داشت: درخواست تشکلات کارگری این است که با توجه به تورم بسیار بالایی که هم اکنون به وجود آمده جلسه شورای عالی کار مجدداً برگزار شود.

وی بیان کرد: این درخواست با توجه به گلایه‌هایی که از سمت کارگران به دست تشکلات می‌رسد مطرح شده و متأسفانه باید گفت که وضعیت معیشت این قشر بسیار اسف بار شده و دولت و کارفرما باید در این زمینه به تفاهم برسند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه سابق بر این ادعای ما این بود که کارگر با حقوق خود 10 روز می‌تواند زندگی کند، تصریح کرد: هم اکنون باید گفت که حقوق کنونی کارگر به زحمت تا 5 روز می‌تواند پاسخدهی داشته باشد.

ابوی بیان کرد: وقتی که کارفرمایان کالاهای تولیدی خود را با قیمت بسیار بالا به فروش می‌رسانند باید بتوانند روی دستمزد کارگران خود هم این میزان را اضافه کنند تا آنها هم بتوانند زندگی خود را ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بهای یک کیلوگرم گوشت برابر با یک و نیم روز حقوق یک کارگر است با این تفاسیر چگونه می‌شود انتظار داشت که این کارگر بتواند زندگی خود را اداره کند و اگر افزایش حقوق برای برای کارفرمایان است باید دولت برایشان برخی از تشویقات را در نظر بگیرند تا بتوانند این اقدام مهم را انجام دهند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: