رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: افزایش قیمت مجدد شیر و لبنیات منطقی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حسین ابراهیمی اظهار داشت: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده با افزایش قیمت لبنیات مخالفت داشته و البته اولویت‌بندی لبنیات به‌گونه‌ای است که در رده نخست قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: کالاهای رده نخست اولویت‌بندی، با تصمیم کمیته تنظیم بازار افزایش و یا کاهش نرخ پیدا می‌کند و ما هم با وزیر صنعت در مورد افزایش قیمت لبنیات صحبت‌هایی را داشته‌ایم که ایشان در پاسخ گفتند که خود دولت هم در این زمینه دغدغه‌مند است.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور با اشاره به اینکه بخش زیادی از تولیدکنندگان مواد غذایی به‌خاطر بالارفتن قیمت دلار کالاهای خود را گران کرده‌اند، تأکید کرد: باید این مسئله مورد بازبینی قرار گیرد چراکه بخش زیادی از مواد اولیه محصولات صنایع غذایی ارتباطی به قیمت ارز ندارند و با توجه به اینکه سقف دستمزدها افزایش پیدا نکرده کمیته مدیریت بحران نیز باید در این حوزه ورود جدی داشته باشد و از روش‌های معمول نظارتی و کنترل قیمتی استفاده کند.

ابراهیمی با بیان اینکه برخی از وضعیت کنونی که در بازار وجود دارد سوءاستفاده می‌کنند، تصریح کرد: ما در مورد این مسائل با مسئولان دولتی مذاکرات زیادی داریم اما از تأثیرات آن بی‌اطلاع هستیم و تعدیل قیمت در این حوزه‌ها بستگی به گوش شنوای مسئولان دارد.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل‌ها، انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده تنها در تعیین قیمت دسته دوم کالایی می‌تواند به صورت مستقیم دخالت کند و شیر و لبنیات جزو دسته یک گروه‌های کالایی هستند و با توجه به اینکه این گروه به تازگی افزایش قیمت داشته‌اند افزایش قیمت دوباره آنها اصلا درست نیست.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده کشور خاطرنشان کرد: ادامه زندگی و تأمین نیازهای اولیه حتی در حوزه‌های غذایی با ادامه روند کنونی برای بسیاری از مردم سخت می‌شود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: