اپراتور و سیم‌کارت بومی تخصصی کودک و نوجوان با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم‌زمان با برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک،کامپیوتر و تجارت الکترونیک رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حمیدرضا امیری‌نیا؛ فعال حوزه آی‌تی در این باره اظهار کرد: امنیت کودکان و نوجوانان در حوزه دیجیتال و دنیای ارتباطات موضوع بسیار مهمی است که در سال‌های اخیر توجه فعالان بخش خصوصی رشته آی‌تی را به خود مشغول ساخته است و با این هدف امروز ما نیز با این اعتقاد که کودکان و نوجوانان ایرانی می‌توانند در فضای دیجیتال مشارکتی سالم داشته باشند، ایده‌های خود را به منصه ظهور رسانده‌ایم تا از این طریق امنیت و آسایش والدین را نیز فراهم آوریم.

وی ادامه داد: با این خدمت جدید محصول اندیشه و ذهن دست اندرکاران شرکت‌های فعال تولید اپلیکیشن و صاحب اپراتوری در ایران، به شکلی مطلوب به بار نشسته است تا در این شرایط بسترسازی‌های بومی متناسب با فرهنگ و زندگی ایرانی در فعالیت‌های کودکان و نوجوان در فضای دیجیتال محقق شود.

این فعال حوزه آی‌تی خاطر نشان کرد: نمونه اخیر این فعالیت، راه‌اندازی سرویس اپراتوری و رونمایی از سیم‌کارت کودک و نوجوان تین‌تاک است که توسط یک شرکت فعال ارائه‌دهنده خدمات ارزش افزوده بر بستر موبایل به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: هدف از ارائه سیم‌کارت مختص کودکان و نوجوانان، ساماندهی به فضای مجازی این قشر از هموطنان است که پدران و مادران و خانواده‌ها با اطمینان خاطر بیشتری فعالیت فرزندان خود در عرصه فناوری‌های دیجیتال را شاهد باشند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین درباره ویژگی‌های این سیم‌کارت گفت: این سیم‌کارت هم مانند همه اپراتورهای فعال کشور به شبکه سراسری مخابراتی کشور متصل می‌شود اما برای فضای مجازی به گونه‌ای طراحی شده است که کودکان و نوجوانان فقط در یک شرایط و محیط امن امکان فعالیت خواهند داشت.

او گفت: در واقع این اپراتور یک پلت‌فرم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا توسط آن همه اپلیکیشن‌هایی که در کشور وجود دارد و برای کوکان و نوجوانان مناسب است، را به دست آورند.

وی با اشاره به حمایت برخی از نهادها در فرآیند اجرای این ایده گفت: خوشبختانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و برخی نهادهای دولتی و غیر دولتی در فعال کردن این اپراتور بسیار کمک کردند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: