کپسول گیاهی درمان زخم معده و اثنی‌عشر به دست محققان پژوهشکده‌ی بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ساخته شد و فرمولاسیون این داروی گیاهی نخستین بار است که در ایران طراحی و ساخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، زخم معده یکی از شایع‌ترین بیماری‌های گوارشی است که تغذیه نامناسب و استعمال دخانیات یکی از مهم‌ترین علت‌های ابتلا به آن است.

هر چند که تاکنون داروی درمان این بیماری از خارج کشور وارد می‌شد، اما به همت یکی از متخصصان داخلی، کپسول گیاهی لیکوری کپ برای نخستین بار در کشور تولید شده است.

دکتر حسن زاده محقق پژوهشکده‌ی بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: این یک داروی گیاهی است و عوارض دارو‌های شیمیایی را ندارد و می‌تواند جایگزین دارو‌های مختلفی بشود.

وی افزود : قیمت تمام شده این دارو یک ششم مشابه خارجی آن است.

دکتر حسن زاده ادامه داد: این دارو برای درمان سندروم روده‌ی تحریک پذیر هم استفاده می‌شود بعلاوه اینکه برای درمان مشکلات گوارشی عصبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محقق پژوهشکده‌ی بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: مسئولین کمک کنند تاشرایطی فراهم شود که نمونه‌های مشابه خارجی این دارو کمتر وارد بازار ایران شود تابتوانیم محصولاتمان را در سراسر کشور گسترش دهیم و به اقتصاد کشور کمک کنیم.

دکتر حسن زاده افزود: بدون شک تولید انبوه این محصولات علاوه بر خود کفایی می‌تواند گامی موثر در درمان ناراحتی‌های عصبی گوارشی باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: