مدیرعامل برق منطقه‌ای خراسان‌رضوی گفت: از حدود ۲۵۰ هزار مشترک مشهدی حدود ۱۲ هزار مشترک بیشترین سطح مصرف یعنی بالای ۶۰۰ کیلووات ساعت در ماه را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد حسین متولی‌زاده اظهار داشت: کاهش بارندگی و کاهش آب پشت سدها از جمله مواردی است که سبب می‌شود که برق کمتری تولید شود و همین مسئله سبب شد که در تابستان امسال خاموشی‌هایی در استان خراسان رضوی رخ بدهد.

وی با تأکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف در ادارات بیان کرد: با اعلام  استانداری خراسان رضوی ساعت کاری ادارات تغییر کرده و همین مسئله سبب شد که مصرف برق در استان 50 مگاوات کاهش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان رضوی با اشاره به وجود 250 هزار مشترک در سطح شهر مشهد، خاطرنشان کرد: این تعداد در 7 رده مصرفی از 0 تا بیش از 600 کیلو وات ساعت تقسیم بندی می‌شوند و اگر فردی در رده نخست یعنی بین 0 تا 100 کیلو وات ساعت مصرف داشته باشد مبلغ قبض پرداختی وی به  حدود 5500 تومان در ماه می‌رسد.

متولیزاده ادامه داد: رده دوم هم میزان مصرف بین 100 تا 200 کیلو وات ساعت است که قبض این میزان مصرف در حدود 16 هزار تومان می‌شود اما مشکل اصلی افرادی هستند که بیش از 600 کیلو وات ساعت در ماه مصرف دارند.

وی بیان کرد: البته باید این را در نظر داشت که بین 60 تا 70 درصد مشترکان طبق الگوی تعیین شده برق مصرف می‌کنند اما 12 هزار مشترک در شهر مشهد ماهانه 18 برابر پله نخست و 6 برابر پله دوم برق مصرف می‌کنند که این دسته از افراد باید مصرف خود را مطابق با الگوی مصرف تغییر دهند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: