برنامه خاموشی در استان های خراسان رضوی،شمالی و جنوبی متوقف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مدیر مرکز دیسپاچینگ برق منطقه شمال شرق کشور گفت: برنامه خاموشی برای سه میلیون و 500مشترک برق استانهای خراسان شمالی، رضوی و جنوبی از شنبه هفته جاری متوقف شد اما این برنامه در استانهای دیگر ادامه دارد.

حمید موسوی افزود: خاموشیها، تغییر ساعات ادارات و همکاری صنایع بزرگ حداکثر مصرف برق را تا 250 مگاوات در روز در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی کاهش داد.

وی گفت:  برنامه زمان بندی خاموشی و همکاری صنایع بزرگ در این خصوص از پنجم تیر و تغییر ساعات ادارات از حدود نیمه تیر گذشته در سه استان آغاز شد که در این مدت تغییر ساعات اداری در سه استان، منجر به صرفه جویی 50 مگاوات برق در روز و همکاری صنایع بزرگ خراسان منجر به صرفه جویی 150 تا 200 مگاوات در روز شد.

مدیر مرکز دیسپاچینگ برق منطقه شمال شرق کشورافزود: علت خاموشیها مدیریت بار نیرو، حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از فروپاشی آن در کل کشور بود؛این در حالی است که منطقه خراسان هیچ نوع کمبودی در خصوص تامین برق نداشت و فقط برای  کمک به مناطق گرمتر کشور و مدیریت بار در شبکه برق سراسری این برنامه را به اجرا درآورد.

حمید موسوی افزود: تولید برق در استانهای سه گانه خراسان  4 هزارو 200 مگاوات در روز است که 3 هزارو 700مگاوات از این رقم در روز مصرف و 500مگاوات مازاد به شبکه سراسری منتقل می شود.

 

 

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: