امام جمعه مشهد گفت: امروز دشمن برای رسیدن به اهداف خود مسائل معیشتی مردم را هدف قرار داده تا آنان را از مسیر مبارزه با استکبار منصرف کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت الله  سید احمد علم الهدی ظهر چهارشنبه در جمع دانشجویان بسیجی طرح ولایت اظهار کرد: نسل سوم و چهارم جامعه هدف  جنگ نرم هستند و دشمن تلاش می کند تا دین را از جوانان بگیرد و در این راستا فشارهای اقتصادی را افزایش داده اند تا مردم را مستاصل کنند.

وی افزود: قدرت ایمان و تقوای موجود در شما جوانان موجب ارائه خدمات به مردم زلزله زده استان و مناطق محروم حاشیه شهر مشهد شده است و معنای طرح ولایت طرح سربازی برای ولایت است و شما جوانان به فرموده مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم هستید و باید برای سربازی ولایت آماده شوید.

امام جمعه مشهد ادامه داد: تعبیراتی که مقام معظم رهبری در سال های اخیر فرمودند همه تعبیرات نظامی هستند و اینکه فرمودند امام جمعه هر شهر فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر است همه این تعبیرها پیام و مفهوم دارد و آن پیام جنگ نرم دشمن و آمادگی برای حضور در این جنگ است.

وی با بیان اینکه طرح ولایت طرح رزمنده آفرینی است، گفت: شما مجموعه آموزه های لازم و تاکتیک های لازم برای جنگ نرم را در این دوره ها فرا می گیرید، جنگ نرم ابعاد مختلفی دارد هم بُعد سیاسی دارد و هم اجتماعی، اقتصادی و هم فرهنگی و این جنگ بسیار سخت تر از جنگ سخت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: دشمن به دنبال تسلیم کردن ماست و می خواهد انقلاب را فتح کند و تا مرز براندازی بجنگد. می خواهد ما را برده خودشان کنند تا حافظ منافع آنها در این منطقه باشیم.

دشمن به دنبال فتنه های مختلف است

وی بیان کرد: در جنگ نرم دشمن هر بار از یک بُعد حمله را در پیش می گیرد و به دنبال زمینه مناسب برای پیروزی می گردد و حال که از جنگ در بعد سیاسی ناامید شده و در فتنه های مختلف شکست خورده، بدنبال جنگ در بعد فرهنگی است و می خواهد عاملی که مردم را به این نظام وابسته کرده که همان دین و عشق به اهل بیت(ع) است را از مردم بگیرد.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه مسائل معیشتی هر آدمی را در جریان مبارزه و هدف با مشکل رو به رو می کند، افزود: وقتی معیشت خانواده دچار مشکل شد دیگر به فکر مبارزه نخواهد بود. دشمن همان کاری را در پیش گرفته است که شاه در آخر حکومت خود پیش گرفت.

علم الهدی ادامه داد: در آن زمان شاه برای اینکه مبارزه مردم با مشکل رو به رو شود، نظام اقتصادی را دچار مشکل و سوخت را از بین مردم جمع کرد و معیشت را هدف قرار داد تا مردم از مبارزه غافل شوند اما مردم با همت بالا سعی در حل مشکل سوخت و معیشتی خود کردند و امروزه هم شما جوانان بسیجی با کمک افراد خیر باید کمک کنید تا قشر آسیب پذیر کشور از این فشار های اقتصادی آسیب نبیند.

قشر آسیب پذیر حمایت شود

وی با اشاره به فرمان آتش به اختیار از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: این فرمان معنایش انجام هر کاری در حد توان در جنگ نرم است و باید بسیج و نیروهای مردمی وارد عمل شده و نگذارند اقشار آسیب پذیر در این فشار های اقتصادی آسیب ببینند. این انقلاب در طول ۴۰ سال عمر خود مشکلات بزرگتر از امروز را نیز به سلامت پشت سر گذاشته است.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب چندین سال پیش وقتی اقتصاد مقاومتی را مطرح و هر سال را به یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی نام گذاری کردند پیش بینی این مشکلات را می کردند ولی مدیران توجه لازم به این توصیه ها نداشتند و این مشکلات ناشی از همان بی توجهی هاست.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: