به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام روشن ضمیر، عضو هیات علمی دانشگاه رضوی در همایش بین المللی پیش به سوی قدس که در حرم رضوی برگزارشد با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره جهاد گفت: جهاد به دو شکل قابل تفسیر است. جهاد بدان معنا است که برخی به جهاد بروند و بقیه می مانند و در راه کسب علم به تبلیغ و ترویج دین خدا می پردازند.

وی افزود: شکل دیگر جهاد اینگونه است که همه به جهاد بروند و در جهاد دین شناس و فقه شناس شوند و سپس به جامعه برای هدایت بازگردند.

حجت الاسلام روشن ضمیربا بیان اینکه جنگ ۳۳ روزه جبهه مقامت سبب شد که شیعه در جهان معرفی شود، تصریح کرد: به همین دلیل امروز سخن از معارف شیعه در منطقه و جهان فراوان است.

وی تصریح کرد: شما خانواده شهدا به خوبی وعده الهی را احساس کردید چرا که بهترین آنچه در اختیار داشتید را در راه خدا هدیه کردید و به رقم مشکلات امروز تحقق این وعده الهی را در جهان اسلام می بینیم.
البته در این مسیر با مشکلات جدی روبه رو هستیم اما وقتی با گذشته مقایسه می کنیم به هیچ وجهه قابل مقایسه نیست.

عضو هیات علمی دانشگاه رضوی گفت: ما در هشت سال دفاع مقدس متوجه شدیم ک خداوند به حرکت های ما برکت می دهد.فعالیت های محور مقاومت بویژه حزب الله و جنگ 33 روزه انفجار رخ داد و نام شیعه در تمام جهان پمپاژ شد.همه ما می دانیم بر مردم لبنان و جنوب لبنان در جنگ 33 روزه چه گذشت، سختی ها را احساس می کردیم اما این حرکت آثار عظیمی در دنیا داشت.

حجت الاسلام روشن ضمیر بیان کرد: بعد از جنگ 33 روزه در آفریقای جنوبی بودم و ما را که در مساجد اهل سنت راه نمی دادند بعد از جنگ 33 روزه از ما دعوت شد تا درباره اسلام و شیعه صحبت کنیم.و این افتخار برای همیشه در تاریخ ثبت شد ک اسراییل 33 روز تلاش کرد تا یک روستا را در مرز تصرف کند اما نتوانست و حتی اهل سنت آفریقای جنوبی بعد این اتفاق به حزب الله کمک کردند.امروز در دنیا کسی نیست که به برکت این فداکاری ها نام شیعه را نشنیده باشد و امروز صحبت از معارف شیعه است.
در این مراسم که با حضور خانواده شهدای مدافع حرم ایرانی و لبنانی برگزار شد خانواده شهید ابو عیسی، شهید همدان و شهید سبیتی از لبنان و خانواده شهیدان جهانی، اسدی، علیزاده، ناصری، بخشی، حریری حضور داشتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: