کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند کاهش دما از روزهای میانی هفته جاری در این استان آغاز می شود و تا پایان هفته آینده میانگین دما هفت درجه کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، فریدون سنگچولی افزود: روند افزایش دما در خراسان رضوی تا روز دوشنبه هفته جاری ادامه دارد و از روز سه شنبه شاهد کاهش دما در مناطق مختلف این استان خواهیم بود.

وی اظهار داشت: روند کاهش دما در این استان تا پایان هفته آینده ادامه خواهد داشت و بیشینه دمای مشهد طی این مدت از 39 به 32 درجه کاهش خواهد یافت.

وی گفت: بیشینه دمای امروز مشهد با یک درجه افزایش نسبت به روز گذشته به 38 درجه سلسیوس می رسد و برای روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری نیز 39 درجه پیش بینی شده است.

سنگچولی از تداوم وزش باد به نسبت شدید تا شدید در مناطق مختلف این استان خبر داد و افزود: وزش باد که در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در استان شدت می گیرد، در مناطق جنوب شرقی و نیمه جنوبی استان همراه با گرد وخاک خواهد بود.

وی اظهار داشت: فریمان با کمینه دمای 14 درجه و سرخس با بیشینه دمای 40 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: