معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: معدود مدیرانی که مفاسد و مسائل اقتصادی دارند و در این شرائط اقتصادی موجب نارضایی مردم را فراهم می کنند، در حکم سربازان آمریکا هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمدرحیم نوروزیان در آیین تکریم و معارفه فرماندار مشهد افزود: دشمن امروز در سه جبهه نظامی، اقتصادی و اجتماعی به کشور هجمه دارد و لازم است مدیریت جدید شهرستان در خصوص مقابله با مدیرانی که مشکل اقتصادی و یا مدیریتی دارند با قاطعیت وارد شود.

وی گفت: در جبهه نظامی به دلیل بازدارندگی بالای کشور، دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند و در جبهه اقتصادی نیز دشمن به دنبال تحریم نفت و تاثیرگذاری بر اقتصاد کشور است اما مهمترین عملکرد دشمن در جبهه اجتماعی است و هدف از اقدامات دیگر نیز ضربه زدن به کشور در بعد اجتماعی است.

نوروزیان خاطرنشان کرد: علی رغم این که مشهد امروز مورد تهاجم گروه های ضد انقلاب و خارجی است و مشکلات آن نیز بزرگنمایی می شود دارای ظرفیتهای زیادی از جمله وجود بارگاه منور رضوی، جمعیت با استعداد و خیل عظیم 30 میلیونی زائران رضوی است که ضرورت دارد از این ظرفیت بهره برداری لازم انجام شود.

وی بر لزوم مشارکت مردم در امور کشور تاکید کرد و افزود: حاصل عملکرد ما در این 40 سال همین شرائط موجود است که دارای دستاوردهای مهمی بوده و از طرفی باید مشکلات موجود نیز اصلاح شود لذا باید این مهم در فرایندها و تصمیم های مدیریتی نیز اعمال شود.

رئیس شورای شهر مشهد نیز با قدردانی از خدمات سرپرست فرمانداری مشهد، تلاش فرماندار سابق مشهد برای صیانت از آرا و حق مردم مشهد در جریان انتخابات سال گذشته را قابل ستایش خواند.

محمدرضا حیدری گفت: سه ضلع مردم، نخبگان و مدیران برای برون رفت از تنگناهای امروز جامعه به یاری هم نیاز دارند و البته نخبگان باید به عنوان ناظران بخشهای اجرایی وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: شورای شهر مشهد مشکلات مردم را انکار نمی کند بلکه به دنبال شنیدن صدای آنان است، کاری که فرمانده سپاه امام رضا(ع) با حضور میان مردم انجام داد و به مشکلات آنان گوش داد که اقدامی آرام بخش برای مردم بود.

وی تاکید کرد: در شرایط اقتصادی کنونی، بار همه مشکلات را به گردن دولت انداختن پسندیده نیست، بلکه باید با تعامل و همکاری به مردم امید داد که البته این بحرانها را نیز پشت سر می گذاریم و مسائل و مشکلات جاری را سپری می کنیم .

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آنچه در این روزها شاهد هستیم ریشه در بیرون کشور و سیاست خارجی آمریکا و کشورهای متخاصم با ما دارد اما علاوه بر اینها یک مشکل بسیار بزرگ در داخل داریم که باید آن را حل کنیم.

حجت الاسلام سیدمحمدحسین حسین زاده بحرینی افزود: تا این مشکل رفع نشود هر تلنگری از بیرون کشور اقتصاد ما را دچار تلاطم می کند و این نشان می دهد که ما اقتصاد خود را مقاوم سازی نکرده ایم.

وی در تشریح این وضعیت گفت: در عرصه مدیریت اقتصادی کشور تصمیم غلطی در زمینه ارز اتخاذ شد که اقدامی مدیریتی بود و ما را امروز در بخش ارز به این فضا کشاند.

بحرینی افزود: اگر دولت بتواند چالش ارز و سکه را مدیریت کند بقیه بخش ها را نیز مدیریت خواهد کرد چرا که متاسفانه ارز و سکه مارپیچی تورمی و قیمتی حبابی ایجاد کرده اند که باید این مشکل درمان شود.

وی گفت: تدابیر اقتصادی دولت در حال حرکت به مسیر صحیح است به شرط اینکه افرادی چون بنده سخنرانی بی دقت انجام ندهیم، جایی که نباید تجمع نکنیم. برای عبور انقلاب از این گردنه همه باید به وظایف خود به درستی عمل کنیم.

در این مراسم با قدردانی از خدمات محمدرحیم نوروزیان، فرماندار قبلی مشهد؛ احمدعلی موهبتی، فرماندار پیشین تربت حیدریه، به عنوان فرماندار ویژه مشهد معرفی شد.

نوروزیان، فرماندار قبلی مشهد هشتم خردادماه امسال به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی منصوب شد و از آن تاریخ فرمانداری مشهد با سرپرست اداره می شد.

شهرستان 3.5 میلیون نفری مشهد، دومین کلانشهر کشور، سالانه پذیرای حدود 30 میلیون زائر و مسافر داخلی و خارجی است.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: