عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه افزایش واقعی نرخ ارز آرام آرام خود را باید نشان می‌داد، نه اینکه آقای روحانی جلوی آن را گرفت؛ گفت: دولت اشتباه کرد که نرخ ارز را ثابت نگه داشت که ثمره آن، هجمه‌های روانی است که به‌مردم وارد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، نصرالله پژمانفر ظهر امروز در نشست خبری با موضوع «بررسی وضعیت اقتصادی خراسان رضوی و کشور» که در محل دفتر ارتباطات مردمی وی برگزار شد؛ گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بتواند جریان‌های رسانه‌ای که در فضای مجازی کشور را نظام‌مند کند و گاها شایعه‌پراکنی در فضای مجازی سبب آسیب زدن به‌جریان‌های اطلاع رسانی که در کشور فعال هستند، می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه طرح نظام جامع رسانه تصویب نشد که عامل تصویب نشدن آن هم وجود هزینه‌های مالی برای دولت بود؛ ادامه داد: باید هرچه سریع‌تر قوانین پولشویی بازبینی شود، چراکه به‌واسطه قواتین درست می‌توان با پولشویی مبارزه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پولشویی در کشور ارتباطی به FATF ندارد؛ بیان کرد: سایر قوا در به‌وجود آمدن مشکلات اقتصادی کشور نقش دارند، به‌طوری که عامل ایجاد همه مشکلات دولت نبوده، گرچه که بیشترین درصد از این مشکلات به‌دست دولت به‌وجود آمده است.

پژمانفر درخصوص تجمعات مقابل موسسات مالی و اعتباری افزود: اگر مجلس به‌وظایف خود عمل می‌کرد، شاهد برخی از تجمعات نبودیم، مطالبات مردم را مجلس شورای اسلامی نتوانست آن طور که باید و شاید از دولت طلب کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه کشاورزان با چالش مواجه هستند؛ متذکر شد: کشور در تولید پنبه سهم بسیار ناچیزی دارد، چراکه بیشتر مصرف ما از واردات این محصول تامین می‌شود و بهتر است بگوییم، با این اوضاع اقتصادی که در کشور است، کشاورزان در تولید جهاد می‌کنند.

وی تاکید کرد: دولت از ابزارهای خود در مقابله با کسانی که دارند از پولشویی استفاده می‌کنند باید بهره ببرد.

پژمانفر افزایش نرخ ارز را طبیعی دانست و بیان کرد: افزایش واقعی نرخ ارز آرام آرام خود را باید نشان می‌داد، نه اینکه آقای روحانی جلوی آن را گرفت و نتیجه‌اش، افزایش 3 برابری نرخ ارز در کشور شد، دولت اشتباه کرد که نرخ ارز را ثابت نگه داشت که ثمره آن، هجمه‌های روانی است که به‌مردم وارد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رهبری تاکید به‌برخورد با فساد در مسائل اقتصادی دارند و ایشان و مراجع، مفسدان اقتصادی را مفسد فی‌الارض می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: دولت روحانی با مردم ارتباط نداشته و در هیچ زمانی تصمیمات خود را با مردم در میان نمی‌گذارد، سهم مردم در تجمعات خیابانی ناچیز بوده، مقصران اصلی در این تجمعات، دولت و مجلس هستند که به‌شکل درست به‌وظایف خود عمل نکرده‌اند.

پژمانفر درخصوص جبهه پایداری عنوان کرد: جبهه پایداری قبل از اینکه یک جریان سیاسی باشد، یک جریان فکری است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه مردم در گرفتن تصمیات کشور نقش دارند، تاکید کرد: نباید مسائل پشت‌پرده در کشور وجود داشته باشد و باید میان ملت و دولت ارتباط نزدیکی برای رفع موانع و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شکل گیرد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: