مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یک سوم مدارس خراسان رضوی نیازمند بازسازی و یا مقاوم‌سازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، قاسمعلی خدابنده عصر دیروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دریافت هرگونه وجه اجباری در زمان ثبت نام در مدارس دولتی غیرقانونی است و با مدیران متخلف در این زمینه برخورد قانونی می‌شود اما باید به این نکته توجه داشت که سرانه پایین مدارس کفاف حل مشکلات را نمی‌دهد و کمک و مشارکت اختیاری والدین می‌تواند بخشی از مسائل را برطرف کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که ثبت نام در مدارس استان طبق برنامه و با نظارت‌های لازم در حال انجام است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد ادامه داد: طلب اداره کل آموزش و پرورش از شهرداری مشهد از محل عوارض نوسازی طی سال‌های 91 تا 95 معادل 540 میلیارد ریال بوده که تاکنون پرداخت نشده و از 95 تا 96 نیز هنوز میزان بدهی محاسبه نشده است.

خدابنده با اشاره به این که در شورای شهر جدید با سه درصد اخذ عوارض موافقت شده است افزود: پروسه قانونی در زمینه ضرورت پرداخت این بدهی از سوی شهرداری مشهد طی شده و پرداخت باید به زودی انجام شود.اجرای این سند تحت هر عنوان و ماهیتی خلاف قانون است و قویا اجرای آن در مدارس استان را تکذیب می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی 4.2 متر است، افزود: میانگین این سرانه در کشور 5.2 متر است که در این زمینه خراسان رضوی عقب تر از کشور است.بالاترین تراکم دانش آموز خراسان رضوی مربوط به حاشیه شهر مشهد است.

خدابنده ضمن اشاره به مدارس فرسوده در استان خراسان رضوی بیان کرد: یک سوم مدارس این استان نیازمند تخریب،بازسازی و یا مقاوم سازی است.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: