نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با تاکید براینکه دشمنان سفره مردم را در تیررس خود قرار داده‌اند، گفت: امروز بسیار اهمیت دارد که شما مبلغان پای درد و دل معیشتی مردم بنشینید و صحبت آنها را گوش دهید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در همایش فصلی روحانیون مستقر در خراسان‌رضوی با موضوع زکات اظهار داشت: زکات دستور و روایت دارد و براساس همین روایات دارای مصارف مختلفی است اما در حوزه رسیدگی به فقرا دارای اولویت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: در مناطقی که حاضر هستید در این حوزه فعالیت داشته باشید و خانواده فقرا را شناسایی کنید و سپس در حوزه اشتغال نیز فعالیت داشته باشید؛ خداوند متعال مسئله زکات را به عنوان یک ابزار و وسیله تبلیغ برای شما قرار داده و باید از آن بهره لازم برده شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با تاکید بر این مسئله که باید در حوزه جمع‌آوری زکات هم‌افزایی لازم صورت بگیرد عنوان کرد: در برنامه‌های توسعه دینی خود همواره این مسئله را مدنظر داشته باشید که ما بنده خدا هستیم و باید برای تبدیل مردم به عبد خدا نیز تلاش صورت بگیرد و این همان استراتژی و برنامه‌ای است که تاکنون دشمن را شکست داده است.

وی خاطرنشان کرد: باید در مناطقی که فعالیت دارید در زمینه زکات و جمع آوری آن فعالیت‌های مناسب صورت بگیرد و مردم به این مهم تشویق شوند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: هدف غایی و نهایی دشمن این است که با فعالیت‌های تبلیغی خود زمینه‌ای را فراهم کند تا مردم دست از دین بردارند و مبلغان نیز از این فعالیت دلسرد شوند و مشابه این فعالیت را در دوره رضاخان نیز صورت دادند.

وی بیان کرد: دشمن پس از اینکه در این عرصه و جبهه دچار شکست و یاس می‌شود به سراغ برنامه‌ریزی بعدی می‌رود و آن این است که نمونه آن را امروز در عرصه اقتصاد شاهد هستیم که دشمنان سفره مردم را در تیررس خود قرار داده‌اند. امروز بسیار اهمیت دارد که شما مبلغان پای درد و دل معیشتی مردم بنشینید و صحبت آنها را گوش دهید.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: