امام جمعه موقت تهران گفت: فرهنگ‌‏سازی و فعالیت‏‌های ارزشمند مهدوی باید در جامعه توسعه یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله کاظم صدیقی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مجمع راهبردی اندیشه مهدویت در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‎های آستان قدس رضوی یکی از اهداف مهم تشکیل مجمع راهبردی اندیشه مهدویت را اتحاد و یکپارچه‌سازی فعالیت فعالان حوزه مهدویت دانست و گفت: برخی می‌‌خواهند جریان مهدویت را سکولار کنند، در حالی که مهدویت توام با سیاست است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه باید با فرهنگ‌‌سازی و فعالیت‌‌های ارزشمند این تفکر در جامعه توسعه یابد؛ متذکر شد: امام زمان (عج) همان خلیفه خدای متعال محسوب می‌شود که عالِم بر همه علوم است.

وی ادامه داد: بشر این ظرفیت را دارد که تا چه اندازه می‌‌خواهد علم کسب کند، بنابراین، خدای متعال در خلقت انسان همه علوم را برای او قرار داد. 

صدیقی با اشاره به‌اینکه انسان توسط پروردگار با این هدف که جهان با اختیار خویش موحد شود، بود؛ اضافه کرد: پروردگار عالم با خلقت انسان مورد سئوال ملائکه قرار گرفت و خدای متعال به‌آنها پاسخ داد: «من چیزی می‌‌دانم که شما نمی‌‌دانید»، همه ملائکه خلافت انسان را قبول و به‌فرمان الهی سجده کردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شیطان از فرمان خدا برای سجده سرپیچی کرد؛ افزود: شیطان به دلیل تکبری که داشت، خلافت انسان را قبول نکرد و استکبار ورزید، این موضوع را می توان سکولاری نامید که از ابتدای خلقت ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه خداوند در تعلیم به خلیفه خود محدودیتی قائل نشده است؛ ادامه داد: انسان ظرفیت جهان شمول دارد و بدون علم شاید به‌درجاتی از کمال برسد، اما به‌قله‎های آن به‌طور کامل نمی‌رسد.

صدیقی متذکر شد: آنچه از علم، اقتدار، سخاوت، کمال، جمال و حُسن لازمه دلبری است، خداوند در وجود امام زمان(عج) قرار داده است.

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: