استاندار خراسان رضوی گفت: در عین حال که برای توسعه صادرات استان برنامه ریزی کرده ایم اما در شرایط کنونی تامین نیازهای داخلی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بر صادرات ارجحیت دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رشیدیان در نشست کارگروه ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: هرگونه کوتاهی در مسیر تحقق تصمیمات و برنامه ‎های کمیسیون تنظیم بازار استان برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نابخشودنی است.

وی اظهار داشت: با توجه به تحمیل فشارهای اقتصادی گوناگون از سوی دشمن، ساماندهی وضعیت اقتصادی و معیشت مردم به خصوص دهک‎ های پایین، دغدغه اساسی و اولویت کاری مجریان دستگاه ‎های اجرایی است و مدیران باید فراتر از وظایف و مسئولیت های خود برای خنثی کردن توطئه دشمنان تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: با مدیریت جهادی، همراهی و همکاری تمام بخش های دولتی، خصوصی و مردم خواهیم توانست با موفقیت از این شرایط عبور کنیم.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن ایام بازگشت حجاج، اعیاد قربان و غدیر و همچنین ماه های محرم و صفر باید هر چه سریعتر برای ذخیره سازی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای مناسبت های مزبور برنامه ریزی کرد.

رشیدیان اظهار داشت: میزان ذخایر گوشت سفید و قرمز و نهاده های مرتبط با تولید آنها و همچنین سایر ملزومات مورد نیاز مردم باید به میزان قابل اطمینان ارتقا یابد.

وی ذخیره‎ سازی کالاهای اساسی، توزیع به موقع آنها، نظارت دقیق و مستمر بر نحوه عرضه کالا و برخورد سریع و قاطع با تخلفات را از مواردی برشمرد که مسئولان باید بیش از پیش آن را مورد توجه قرار دهند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: