مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: در شهر مشهد 331 ساختمان و مجتمع تجاری ناایمن در برابر زلزله و آتش سوزی در گروه ساختمان های (ج) و (د) شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجتعلی شایانفر اظهار کرد: تاکنون به 114 ساختمان و مجتمع تجاری ناایمن اخطار داده شده است.

وی افزود: برای جلوگیری از خطرات، مکاتباتی از سوی دادگستری و دادستانی مشهد با همه دستگاه های اجرایی، سازمان ها و شرکت های مرتبط و خدماتی انجام و به مجامع امور صنفی تاکید شده است که یکی از شروط تمدید پروانه کسب برای واحدهای صنفی تاییدیه ایمنی آتش نشانی باشد، همچنین شهرداری مشهد موظف شده است ضمن شناسایی همه اماکن ناایمن شهر، اقدام به اخطار دادن کند و اقدامات عملی بعدی را انجام دهد. 

وی تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان استان نیز برای رفع موانع قانونی، به تشکیل شورای ایمنی ساختمان ها براساس ماده 54 طرح جامع امداد و نجات کشور موظف شدند، علاوه براین شرکت های خدماتی مانند آب، برق، گاز و مخابرات نیز موظف شدند که به ساختمان ها و مجتمع های تجاری ناایمن اخطار قطع خدمات بدهند.

شایانفر درباره کاهش مخاطرات ناشی از سیل در خراسان رضوی نیز اظهار کرد: 350 رودخانه مهم به طول 12 هزار و 550 کیلومتر در استان وجود دارد که از مجموع 12 هزار هکتار اراضی بستر رودخانه ها، پارسال حدود 14 درصد سنددار شده است.

وی درباره بهره برداری از ساختمان مرکز مدیریت بحران استان و سالن های چندمنظوره شهرها گفت: ساخت مرکز مدیریت بحران استان 58 درصد پیشرفت اجرایی دارد و تاکنون به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم، این ساختمان تکمیل نشده است.

وی افزود: تاکنون ساخت 27 سالن چندمنظوره در استان آغاز شده که از 14 سالن بهره برداری شده است و بقیه آن ها بیش از 80 درصد پیشرفت اجرایی دارد.

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: