همزمان با شهادت نهمین پیشوای شیعیان جهان حضرت جواد الائمه (ع) ویژه برنامه هایی در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت : ویژه برنامه‎های شهادت امام جواد(ع) برای عموم زائرانی که برای تسلیت شهادت آن حضرت به محضر پدر بزرگوارشان حضرت رضا (ع) مشرف می‌شوند از سوی آستان مقدس رضوی تدارک دیده شده است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدجلال حسینی افزود : ویژه برنامه شب شهادت آن حضرت امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود و حجت الاسلام و المسلمین شیخ ‌حسین انصاریان آموزه‌های زندگی در سیره امام جواد (ع) را تبیین می‌کند و مداحان اهل‌بیت (ع) به مرثیه‌سرایی شهادت نهمین امام شیعیان می‌پردازند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت : ویژه برنامه روز شهادت امام جواد (ع) هم از ساعت 10:30 صبح فردا در رواق امام خمینی (ره) آغاز می‌شود و در این مراسم آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد سخنرانی می‌کند.

وی افزود : این مراسم بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر نیز ادامه دارد و مداحان و ذاکران اهل‌بیت (ع) در این مراسم مناقب و مظلومیت حضرت جوادالائمه (ع) را در قالب اشعار و مرثیه توصیف می‌کنند و زیارت خاصه امام جواد(ع) نیز قرائت خواهد شد.

وی گفت : ویژه برنامه شام شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت نیز همزمان با غروب یک‎شنبه و با اجتماع هیئت‎های مذهبی در صحن انقلاب اسلامی برگزار می‎شود که در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ‎حسین انصاریان به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی مدیحه‌ و مرثیه‌سرایی مداحان و ذاکران اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در سوگ شهادت ابن‌الرضا(ع) و برپایی جلسات سخنرانی با موضوع بررسی ابعاد مختلف شخصیت امام جواد (ع) در اماکن متبرکه را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت شهادت آن حضرت در حرم مطهر رضوی بیان کرد.

حسینی افزود : به همین مناسبت ویژه برنامه عزاداری و سوگواری برای زائران عرب و اردو زبانی که از کشورهای مختلف در این ایام به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند در رواق‌ دارالرحمه و صحن غدیر تدارک دیده شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: